Facebook Google+ Twitter

Wakacyjne płatności kartą kredytową

Wakacyjna czarna seria bankructw biur podróży zdecydowanie pracuje na obniżenie zaufania ze strony turystów. Na znaczeniu z pewnością będzie nabierać samodzielne planowanie urlopu, głównie za pośrednictwem Internetu.

Plastikowy pieniądz coraz bardziej popularny.

Internauta przyzwyczaił się do płatności za zakupy w sieci kartą kredytową, ponieważ jest to niezbędne m.in. w zagranicznych sklepach. Eksperci z Akademia Allegro radzą, by korzystać z e-przelewów. Płacąc kartą kredytową w sieci, wystarczy, że podamy jej numer oraz trzycyfrowy kod CVV znajdujący się na odwrocie. Pieniądze są pobierane przez usługodawcę bezpośrednio z rachunku karty i transakcja zostaje dokonana.

Popularne używanie karty kredytowej do zakupów w sieci już takie nie jest, jeśli chodzi o płatność za wakacyjne wycieczki czy przeloty. Pogoda w Polsce bywa w kratkę dlatego coraz więcej Polaków rezerwuje na własną rękę wakacje za granicą. Jak podają najnowsze badania TNS Polska dla Citeam.pl, co trzeci Polak w tym roku zorganizuje swój zagraniczny wypoczynek za pośrednictwem internetu. Rezerwacja i opłacenie noclegu, dojazdu nad polskie morze, nie stanowi dla przeciętnego Polaka problemu. Jednak wybierając się za granicę, musi on już użyć karty kredytowej, a ta jednak w Polsce jest wciąż mało popularna.

Choć karty płatnicze goszczą w portfelu aż 32 mln Polaków, to zaledwie co piąty jest posiadaczem tej kredytowej. Warto jednak przekonać się do używania tej formy płatności, ponieważ po pierwsze, jest ona bezpieczna, a po drugie posiada dodatkowe atuty, o których bardzo często zapominamy. Wiele banków oferuje atrakcyjne rabaty za płatność kartą w wybranych hotelach, SPA, czy przy zakupie biletów lotniczych - zwykle można otrzymać od 5 do 10 proc. zniżki.

Bezpieczeństwo

Płacąc za wakacyjne podróże kartą kredytową, mamy większą kontrolę nad wydatkami oraz gwarancję zwrotu zgodnie z procedurą charge back, gdy niemożliwe będzie skorzystanie z opłaconej usługi. Wykupując wycieczkę w biurze podróży, jesteśmy zobowiązani do wpłacenia całości kwoty za wakacyjną podróż - jednak biura podróży regulują opłaty za hotele dopiero po zakończeniu przez nas wczasów. Gdy biuro upada, nasz wakacyjny nastrój gwałtownie się obniża, a perspektywa odzyskania pieniędzy wydaje się być nierealna.

Chyba że.. należymy do grona osób, które opłaciły wakacje kartą kredytową. Kupując wycieczkę, bilet lotniczy czy opłacając nocleg kartą kredytową - jeśli druga strona nie dotrzyma warunków sprzedaży możemy liczyć na zwrot kosztów od banku, który ma 30 dni na rozliczenie z klientem. Następnie bank kontaktuje się z nierzetelnym Sprzedawcą i dochodzi swoich roszczeń. Warto wspomnieć, że proces reklamacyjny chargeback obowiązuje przy kartach MasterCard, jak i Visa.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

galaktyka
  • galaktyka
  • 28.08.2012 23:12

a ja w tym roku kupiłam wycieczke za posrednictwem serwisu z zakupami grupowymi. na szczescie wycieczka przebiegla bez przeszkód jednak slyszalam ze niektore wyjazdy się nie odbyly i ludzie chociaż od tego groupona czy grupera odsyskuja kase bo serwisy pozwracaly pieniadze

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.