Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wakacyjne spotkanie z reportażem w Bydgoszczy

Marta Wróbel
Marta Wróbel
Fundacja ART-HOUSE
Fundacja ART-HOUSE Fundacja ART-HOUSE
Ciekawą propozycje dla licealistów i studentów na lato mają twórcy międzynarodowe festiwalu Camera Obscura Fundacja Art-House oraz Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. Proponują oryginalną „Letnią szkołę reportażu”.

Uczestnicy siedmiodniowych warsztatów zostaną podzieleni na mniejsze zespoły twórcze (ok. 5 osób w grupie), których zadaniem będzie samodzielne zrealizowanie krótkich filmów dokumentalnych lub reportaży telewizyjnych. Projekt ten przeznaczony jest dla studentów i licealistów. Tegoroczna edycja ma charakter międzynarodowy - część uczestników będzie pochodzić z miast partnerskich Bydgoszczy.

- Warto pamiętać, że w dobie globalnej komunikacji w sensie zarówno wirtualnym jak i fizycznym dysponujemy przecież możliwościami pokonywania odległości, o jakich jeszcze przed 100 laty mogli pomarzyć nieliczni ważna jest integracja, przenikanie się kultur i twórczej energii, którą dysponują młodzi ludzie - tłumaczy wielonarodowość osób uczestniczących w projektu Remigiusz Zawadzki prezes fundacji Art-House. - Obserwując z pomocą kamery świat dookoła, czasem też ten obcy, stajemy się bardziej skupieni, wnikliwsi. Dzięki temu możemy próbować go lepiej rozumieć. Stąd pomysł, by warsztaty miały docelowo charakter międzynarodowy i polegały na wspólnej pracy, tworzeniu przez młodzież z różnych krajów. Wspólnota tworzenia pozwala często przekraczać stereotypy, którymi są obciążone nasze wyobrażenia o świecie i wyobrażenia innych na temat nas samych.

Warsztaty odbywają się pod honorowym patronatem prezydenta miasta Bydgoszczy Konstantego Dombrowicza i wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – priorytet Edukacja Kulturalna Bazę techniczną stanowić będą kamery cyfrowe, komputery z oprogramowaniem montażowym, które zapewnią pracownie multimedialno-filmowe WSG. Zajęcia prowadzić będą twórcy reportaży telewizyjnych, filmowcy-dokumentaliści oraz filmoznawcy.

Zdaniem Zawadzkiego projekt ściśle wpisuje się w formułę organizowanego przez jego fundację festiwalu. - Ostatecznie warsztaty Letniej Szkoły Reportażu i Dokumentu podobnie jak powołany przez nas w ramach Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej w WSG Dyskusyjny Klub Reportażu i Dokumentu wpisują się w nasz zamiar rozwijania formuły Festiwalu Reportażu Telewizyjnego Camera Obscura o nowe przedsięwzięcia o charakterze edukacyjnym, służące spotkaniu ludzi o wrażliwym, bogatym w empatię podejściu do otaczającej rzeczywistości.

Warsztaty odbywają się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy Konstantego Dombrowicza i dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – priorytet Edukacja Kulturalna. Kamery cyfrowe, komputery z oprogramowaniem montażowym zapewnią pracownie multimedialno-filmowe WSG. Zajęcia prowadzić będą twórcy reportaży telewizyjnych, filmowcy-dokumentaliści oraz filmoznawcy.

Jak udało mi się ustalić zgłosiło się ponad 20 osób. Żeby praca w grupach była efektywna, całkowita liczba uczestników warsztatów nie powinna przekroczyć 30 osób.
Zgłoszenia przyjmowane są jeszcze do końca tego tygodnia, czyli do 15 lipca w biurze festiwalu Camera Obscura – Fundacja Art-House: [email protected]; tel. 0-509-401-888; 0-509-401-890;

www.cameraobscura.pl
od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naszemiasto.pl Nasze Miasto