Facebook Google+ Twitter

Wakacyjne vademecum

Czas odpoczynku i relaksu, jakim niewątpliwie powinien być okres wakacyjny należy spożytkować w należyty sposób. Media co rusz podają nam rady, jak efektywnie zaplanować urlop i jak wykorzystać ten czas w 200 proc.

 / Fot. Mateusz SienkiewiczNiestety w gąszczu tych informacji brakuje kilku podstawowych tez, o które pragnąłbym wzbogacić vademecum polskiego urlopowicza.

Wyjeżdżając na wymarzony odpoczynek, należy pamiętać, że nie każdy może leniuchować wtedy, kiedy robisz to Ty. Dlatego uszanuj osobę smażącą rybę, czy też obsługę hotelową. Nawet jeśli jest to osoba niezdarnie wykonująca swoją pracę, to jej także należy się szacunek. Czy Ty chciałbyś stać się obiektem drwin tylko dlatego, że chcesz zarobić parę groszy na wymarzone wakacje? To, że jesteś teraz „panem i władcą” żyjącym wedle zasady „płacę i wymagam”, nie oznacza, że stojący przed Tobą kelner bądź kelnerka może być traktowany(a) bez szacunku.

 / Fot. Mateusz SienkiewiczWyruszając na wakacyjne wojaże, większość z nas stara się zapomnieć o całym bożym świecie – najważniejszy jest luz, piwo w ręku i dobra zabawa. Wszystko jest dla ludzi, ale nie należy zapominać, że jest też coś takiego, jak cisza nocna. Ten, kto zaserwował Ci dzisiaj obiad, albo sprzedał Ci bułki o poranku chciałby odpocząć po ciężkim dniu pracy. Nie zamęczaj go więc dziesięciokrotnym wyciem „Jak anioła głos” o 2 w nocy.

Dzieci uczy się od małego, że należy szanować wodę. Szkoda tylko, że większość z tych, którzy wybierają się na wczasy nie potrafią pokazać swoim pociechom, jak należy uszanować jedzenie. Porozrzucane porcje, dania lądujące w koszu, to obraz na porządku dziennym, jaki możemy spotkać w lokalach gastronomicznych. Czasami nasuwa się pytanie, czy przez talerz przeszło tornado, bo jak inaczej określić ziemniaki i surówkę porozrzucane w promieniu dwóch metrów?

Być może jedziemy gdzieś po raz pierwszy i ostatni. Jeśli nawet tak jest, to pamiętajmy, że pozostawiamy po sobie wrażenie. Coraz częściej jednak jest ono negatywne. Jakby kultura z chwilą wakacji bierze urlop razem z nami…

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Saggitario: Żeby było sprawiedliwie, usunąłem technicznie problemowe plusy ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ ja to wszystko wiem :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tekst nosi znamiona felietonu. Trochę za krótki jak na wakacyjne vademecum, więc proponowałbym go wzbogacić o kilka dodatkowych kwestii, lub zmienić tytuł na "Wakacyjne vademecum- Post scriptum" lub jakoś tak, wzmocniłbym też lead. Fajne zakończenie quasipuentą;]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.