Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18229 miejsce

Wakacyjne wędrówki po Polsce... cz.3

Solec Kujawski to miasto leżące na lewym brzegu Wisły, w odległości 20km od Bydgoszczy. To miasto o długiej i bogatej historii. Nazwa miasta pochodzi od składów soli spławianej Wisłą. Zapraszam na wędrówkę w ciekawe miejsca...

1 z 9 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Najbardziej profesjonalny park jurajski w Europie. Posiada ok. 160 zrekonstruowanych okazów dinozaurów.fot. Z. Wieczorek
Najbardziej profesjonalny park jurajski w Europie. Posiada ok. 160 zrekonstruowanych okazów dinozaurów.
fot. Z. Wieczorek

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

Widać że starano się odtworzyć je wiernie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W czasach, gdy wielki lądolód nie pokrywał jeszcze naszej polskiej ziemi i gdy słońce świeciło na tyle mocno, by wszystko i wszyscy mogli cieszyć się życiem tak, jak my się nim cieszymy, spędzając wakacje w modnych kurortach lub przemierzając świat wzdłuż i wszerz w pogoni za przygodą; w czasach dominacji wielkich nad małymi i silniejszych nad słabszymi żyły dinozaury. W ich słabo rozwiniętych głowach panowała zwykle pustka równa tej, jaką spotykamy dziś jedynie w szkolnych anegdotach. Ich wzajemne relacje opierały się głównie na przemocy i dzikiej żądzy dominacji. Lubiły sobie dobrze podjeść, zabawić się wieczorem w tatusia i mamusię, a potem spać snem sprawiedliwego do samego południa. Byle tylko ktoś obcy nie wszedł w drogę, bo wtedy to już nie było żartów!

Dinozaur jednak miał dużo szczęścia, gdyż zrządzeniem losu ominęło go coś, co zmieniło by jego życie na zawsze, coś tak dla niego groźnego, że gdyby się o tym dowiedział wcześniej, to niechybnie zapadłby się ze strachu pod ziemię. A tym właśnie wydarzeniem byłoby spotkanie twarzą w twarz z człowiekiem - tym niepozornym Boskim stworzeniem, które lubi czasem posłuchać Mozarta i wypić kawę w miłym towarzystwie, a innym razem strzelać z karabinu do przedstawicieli swego gatunku ustawionych szeregiem nad świeżo wykopanym dołem lub eksperymentować na szerszą skalę z Cyklonem B. Takie spotkanie dinozaura z człowiekiem byłoby nawet medialnie interesujące i godne odnotowania w kronikach filmowych, jednak w dłuższej perspektywie okazało by się opłakane w skutkach. Łatwo przecież wyobrazić sobie dinozaura wtłoczonego w zoologiczną klatkę i karmionego przez widzów herbatnikami Be-be lub chipsami cebulowymi. Albo wyobraźmy sobie udział takich wielkich zwierząt w bratobójczych walkach urządzanych potajemnie przez ludzi żadnych rozrywki i hazardu. Na pewno pomysłów na zagospodarowanie takiego zwierzaka znalazło by się sporo.

Dlatego ja zdecydowanie preferuję spotkania człowieka z betonowymi dinozaurami, którym w takiej postaci nie grozi nic za wyjątkiem erozji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ładna galeria, i
... czekam na cz.4))
*5))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tomek jesteś profesjonalistą, powiedz coś na temat moich zdjęć

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.10.2009 19:51

No proszę, ciekawa opowieść...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Grażynko to tylko 7 godzin jazdy samochodem

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przemku prawie prawdziwy:), ale przede wszystkim ciekawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

ciekawy temat - w sumie nigdy nie słyszałem o polskim Parku Jurajskim

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajna galeria, tytuł ok, 5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oczywiście, że się łączy - jest to jedna z tytułowych wędrówek, a konkretnie przystanku w Solcu Kujawskim

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.