Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

29875 miejsce

Wakacyjne wspomnienia. Uroczysta odprawa warty na praskim zamku

Pobyt w czeskiej Pradze to nie tylko degustowanie złocistego napoju, zwiedzanie zabytków, ale także możliwość obejrzenia uroczystej zmiany warty na praskim zamku.

Uroczysta zmiana warty - Hradczany. / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoDo jednej z atrakcji Pragi, która nierozerwalnie związana jest z Hradczanami, należy uroczysta zmiana warty. Odbywa się ona codziennie w samo południe na pierwszym dziedzińcu praskiego zamku.

Wartownicy pełniący służbę ubrani są w niebieskie mundury, które tradycją sięgają czasów Pierwszej Republiki. Dwa regimenty, które uczestniczą w tej podniosłej dla turystów ceremonii, przekazują sobie sztandar prezydenta Czeskiej Republiki. Uroczystości towarzyszy muzyka, która grana jest przez orkiestrę i właśnie w jej rytmie, ku uciesze turystów, odbywa się zmiana warty.Uroczysta zmiana warty - Hradczany. / Fot. Piotr Zabrocki z Czarnego

Na uwagę zasługuje fakt, że projektantem mundurów gwardzistów jest Teodor Pistka, a zatwierdził je sam Vaclav Havel. Muzykę graną przez orkiestrę dętą skomponował natomiast Michal Kocaba.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.