Facebook Google+ Twitter

Wakacyjni znajomi. Czy warto im zaufać?

Takie chwile, jak początek września są idealnym testem znajomości. To właśnie wtedy okazuje się, czy „wielcy przyjaciele” poznani podczas letnich wojaży warci są choćby miana „znajomego”, a koledzy ze szkolnej ławy będą o nas pamiętali.


Bardzo często jest tak, że „wszystko co dobre szybko się kończy”. Podobnie jest i ze znajomościami. I mimo, że wydawało nam się, że dana osoba jest dla nas kimś bliskim (nie koniecznie w sensie miłości), ta odwraca się od nas i kontakt z nią urywa się.

Problemem są także perypetie miłosne. Bardzo często ktoś z naszego grona koleżeńskiego oddala się od niego, gdyż swoją uwagę woli skupić na tej jednej, jedynej osobie. Czy wtedy również można powiedzieć o „kryzysie znajomości”? Czy zarzucanie tejże osobie, że zmienił się i nie dba o przyjaciół jest w pełni uzasadnione?

Ze znajomymi nie ułożymy sobie życia. Czasami warto mieć ich niedużo, ale za to wiedzieć, że są to osoby wartościowe – takie, na których będziemy mogli polegać i im zaufać. Może więc warto na przestrzeni tych dni początku roku szkolnego zastanowić się: Czy aby wszyscy Ci, których znam, których mam zapisanych w książce telefonicznej, w kontaktach komunikatora internetowego są moimi znajomymi? Czy warto mieć takich „przyjaciół”, którzy zarzucają Ci, że zaniedbujesz ich wtedy, kiedy spędzasz czas z bardzo bliską Ci osobą?

Niech to będzie powakacyjna refleksja, a zarazem przestroga na lata następne. Bo ból po zawodzie drugą osobą czasami jest większy niż ugodzenie nożem...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.