Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32313 miejsce

Wakacyjny czas szaleństw. Udany festyn w Bińczu

Lato, słoneczna pogoda, dobre towarzystwo, występ ludowego zespołu Pomorzanki, zabawa do białego świtu, liczne gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, a także dorosłych - to wszystko miało miejsce w niewielkiej pomorskiej wsi w gminie Czarne.

Festyn w Bińczu (gmina Czarne). / Fot. Piotr ZabrockiW sobotnie popołudnie wielu mieszkańców niewielkiej pomorskiej wsi Bińcze (gmina Czarne) uczestniczyło w wakacyjnym festynie, który odbył się na terenie miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Największą frajdę miały zapewne dzieci, ponieważ dla nich właśnie organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Dmuchany zamek, liczne konkursy, moc słodyczy to tylko nieliczne przyjemności sobotniego popołudnia.

Mieszkańcy wsi mieli możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju integracyjnych grach i zabawach. Organizatorzy zadbali, aby nikt się nie nudził, do poszczególnych konkurencji angażowane były dzieci i ich rodzice. Wspólnie odtańczone kółko graniaste, pociąg zmierzający w dal, taniec z balonami, slalom po omacku, rozwijanie węża strażackiego, konkursy plastyczne i zręcznościowe wspaniale dopełniały przepiękna pogodę. Festyn nabrał charakteru wielkiej rodzinnej uroczystości.

A warto również pochwalić ogromne zaangażowanie mieszkańców, którzy przygotowali festyn. Każdy znał swoje miejsce i każdy wiedział, za co jest odpowiedzialny. Panie z koła gospodyń dzielnie przygotowywały kiełbaski z grilla dla wszystkich uczestników festynu, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej uczestniczyli i pomagali przeprowadzać różnego rodzaju konkurencje, sołtys wraz z radą sołecką zawsze pojawiali się tam, gdzie byli potrzebni, miejscowy radny w konkursie historycznym błyszczał wiedzą o wsi...

Wielkie zaangażowanie lokalnej społeczności zaowocowało wspaniałą imprezą. Jest to przykład działania lokalnego społeczeństwa na rzecz swojej małej ukochanej Ojczyzny. Wakacyjny festyn stał się już historią, ale zapewne wspominaną z ogromnym sentymentem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.