Facebook Google+ Twitter

Wakacyjny fotoszał - foto punkty przeżywają oblężenie

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-08-29 10:04

Trzy, a nawet cztery razy więcej zleceń mają obecnie łódzkie zakłady fotograficzne. Ruch jest tak duży, że z braku czasu nie wykonuje się w ogóle zdjęć do paszportów i legitymacji, a usługa pod hasłem "zdjęcia w godzinę" to pusty slogan.

Paweł Bełdowski z salonu foto w Galerii Łódzkiej oblicza, że przyjmuje o 3, a nawet 4 razy więcej zleceń na wykonanie fotek niż np. w czerwcu. Fot. Express Ilustrowany Sebastian Kamieniak z fotopunktu przy alei Piłsudskiego obliczył, że rekordziści wywołują nawet 1500 odbitek!
Wczoraj przyjęliśmy w sumie blisko 300 zleceń na wywołanie zdjęć cyfrowych i analogowych - mówi Sebastian Kamieniak, pracownik fotopunktu w Galerii Łódzkiej. - Dla porównania, w czerwcu było ich około 80 dziennie. Wykonujemy odbitki typowych wakacyjnych zdjęć, najczęściej z widokiem plaży albo zabytków. Przeważają fotki z ciepłych krajów: Egiptu, Tunezji i Turcji.

Klienci, którzy wczoraj oddali zdjęcia do wywołania, np. w salonie foto przy al. Piłsudskiego, muszą uzbroić się w cierpliwość - odbitki dostaną bowiem dopiero 10 września! Fotografowie przyznają, że po części sami są sobie winni - na wakacje wprowadzili mnóstwo promocji, ulg i upustów, więc nawet ci, którzy wakacje spędzili w domu, przynoszą do wywołania zaległe zdjęcia, np. ze... świąt wielkanocnych. Promocyjna odbitka z cyfrówki kosztuje 0,29 zł (bez promocji 50 gr).

- Wakacje dobiegają końca, więc niektórzy przynoszą do nas nawet po kilkadziesiąt rolek filmów albo parę kart z aparatów cyfrowych z kilku wyjazdów naraz - mówi Paweł Bełdowski z salonu foto. - Na dodatek zepsuła się nam jedna z maszyn. Dlatego uprzedzamy klientów, że poczekają na zdjęcia nawet 11 dni. Przeciętny klient, który używa aparatu cyfrowego wywołuje u nas od 300 do 400 zdjęć, a tradycjonalista, który używa filmów, oddaje do wywołania 100-150 zdjęć. Zdaniem fotografów, łódzkie fotoszaleństwo potrwa nawet do końca września.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.