Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21669 miejsce

Wakacyjny Gminny Turniej Deblowy Tenisa Ziemnego w Czarnem

Czarneńskie Stowarzyszenie Tenisowe przygotowało dla mieszkańców gminy wakacyjny turniej w tenisie ziemnym. Zawodnicy walczyli o puchary i nagrody ufundowane przez Przewodniczącego Rady Miejskiej i Posła RP Piotra Stanke z Chojnic.

Poseł RP Piotr Stanke z Chojnic wręcza puchar dla najstrszego uczestnika Gminnego Turnieju Deblowego Tenisa Ziemnego w Czarnem / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoPamiątkowe zdjęcie uczestników czarneńskiego turnieju / Fot. Piotr Zabrocki z CzarnegoJuż po raz XIV Czarneńskie Stowarzyszenie Tenisowe przygotowało Gminny Turniej Deblowy Tenisa Ziemnego.

Głównym celem zawodów była popularyzacja gry w tenisa ziemnego wśród młodzieży i dorosłych mieszkańców gminy Czarne, a także wyłonienie najlepszych zawodników. To także promocja gminy poprzez sport.

Najskuteczniejszymi tenisistami okazali się Jakub i Marek Chmielewscy z Czarnego, którzy zajęli pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uklasowali się Stefan i Marcin Rusinkowie, natomiast trzecie przypadło Marianowi Szczukieciemu i Eugeniuszowi Maśnikowi.Uczestnicy XIV Turnieju Tenisa Ziemnego w Czarnem / Fot. Piotr Zabrocki z Czarnego

W sobotnim turnieju uczestniczyli mieszkańcy Czarnego, Sierpowa, Raciniewa i Szczecinka. Nagrody i pamiątkowe puchary ufundowali: Przewodniczący Rady Miejskiej w Czarnem i Poseł RP Piotr Stanke z Chojnic.

Przebywający na turnieju poseł osobiście wręczył puchary dla najmłodszego i najstarszego uczestnika zawodów. Najmłodszym uczestnikiem był Marcel Szymański, natomiast najstarszym zawodnikiem turnieju okazał się Zbigniew Lewandowski.

Czarneńskie Stowarzyszenie Tenisowe powstało w kwietniu 2004 roku. Posiada dwie sekcje: tenisa stołowego i tenisa ziemnego. Skupia ponad 40 członków i aktywnie działa wśród młodzieży, a także dorosłych mieszkańców gminy Czarne. Profesjonalnie organizowane turnieje cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców gminy Czarne, ale także innych zwolenników tego sportu.

Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego, który odbywa się cyklicznie 11 listopada przyciąga blisko 100 uczestników z całej Polski.

Tego typu działania korzystnie wpływają na aktywność sportową dzieci, młodzieży, a także dorosłych mieszkańców tej pomorskiej gminy w powiecie człuchowskim .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.