Facebook Google+ Twitter

Wakacyjny Przegląd Przedstawień w chorzowskim Teatrze Rozrywki

2 sierpnia rusza w chorzowskim Teatrze Rozrywki Wakacyjny Przegląd Przedstawień. Tym razem śląscy fani będą mieli możliwość obejrzenia najbardziej popularnych spektakli z warszawskiego Och-Teatru.

XIII edycja Wakacyjnego Przeglądu Przedstawień w chorzowskim Teatrze Rozrywki będzie trwać od 2 do 5 sierpnia, a suplement nastąpi w dniach 24 - 26 września. Tym razem będzie można obejrzeć najpopularniejsze w ostatnim sezonie spektakle wystawiane w warszawskim Och-Teatrze.

We wtorek, 2 sierpnia zobaczyć będzie można "Białą bluzkę". Jest to przedstawienie muzyczne oparte na opowiadaniu Agnieszki Osieckiej. Przenosi w okres stanu wojennego. To wtedy główna bohaterka, Elżbieta zakochała się w pewnym opozycjoniście. Kobieta nie radzi sobie w komunistycznej rzeczywistości. W rolę główną wciela się sama Krystyna Janda.

W środę, 3 sierpnia zapraszamy na "Weekend z R". Autor sztuki, Robin Hawdon napisał ją specjalnie dla Krystyny Jandy. Przedstawienie opowiada o małżonkach, Clair i Rogerze, którzy ukrywają przed sobą, że mają kochanków. Oczywiście, jak zawsze bywa w takich historiach wszystko wychodzi na jaw. Tytuł nawiązuje do trzech mężczyzn, z którymi Clair ma spędzić weekend: architekta wnętrz - Rodneya, jej włoskiego kochanka - Roberta oraz męża, Rogera, który jednak nie wyjeżdża w podróż służbową i zostaje w domu. Przedstawienie będzie grane o godz. 17.30 i 20.15.

W czwartek, 4 sierpnia na widownię będą miały wstęp tylko osoby dorosłe. Tym razem na przedstawienie pt. "Koza, albo kim jest Sylwia". Opowiada o historii małżeństwa Martina i Stevie oraz ich homoseksualnego syna Billa. Martin jest znanym i cenionym architektem, dlatego też jego przyjaciel Ros, który jest dziennikarzem, postanawia przeprowadzić z nim wywiad. Podczas niego Martin ujawnia, że w trakcie swojego pobytu na wsi zakochał się w Sylwii. Kocha jednak też cały czas żonę i nigdy nie dopuścił się zdrady. Jak zakończy się ta historia? Zobaczcie sami! W spektaklu zagrają Maria Seweryn, Radosław Jamroż, Piotr Machalica i Bartłomień Topa.

Na ostatni dzień tej części przeglądu zaplanowano przedstawienie pt. "Zaświaty, czyli czy pies ma duszę". Sami organizatorzy nazywają ją "czarną komedią filozoficzną". Sztuka przedstawia historię striptizerek, które jadą samochodem na swój następny występ. Niespodziewanie na ich drodze pojawia się pies. Prowadząca samochód nie chcąc przejechać zwierzaka, nagle skręca i uderza w latarnię. Na miejscu giną wszyscy - ludzie i pies. Następnie zostają przenoszeni do Zaświatów, gdzie czekają na Sąd Ostateczny. Wszyscy oczywiście odczuwają przed nim lęk. Kobiety próbują też walczyć o psa, zapewniając, że on przecież też ma duszę! W tym spektaklu Maria Seweryn debiutuje w roli reżysera.

Druga część przeglądu zaplanowana jest w dniach 24 - 26 września. Przez pierwsze dwa dni będziecie mogli oglądać znany musical "The Rocky Horror Show", a ostatniego dnia "32 omdlenia".

"The Rocky Horror Show" to spektakl, w którym dominuje specyficzny humor. Opowiada historię narzeczonych Brada i Janet, którzy wracają ze spotkania z rodziną do domu. Jednak niespodziewanie psuje im się samochód. Postanawiają więc odwiedzić znajdujący się w pobliżu zamek, by skorzystać z telefonu i zadzwonić po pomoc. Pan zamku - transwestyta Frank'n'Further nie pozwala im jednak szybko opuścić swojej posiadłości, bowiem przygotowuje eksperyment - chce sam stworzyć istotę ludzką. Ma nim być tytułowy Rocky.

Artyści z Och - Teatru rzucają się na głęboką wodę. Nie uda im się na pewno uniknąć porównań z chorzowskim Rocky'm. Spektakl był grany w "Rozrywce" od 1999 r. przez siedem lat! Warszawskie przedstawienie dopiero raczkuje - na scenie jest dopiero od kwietnia tego roku.
Och - Teatr będzie wystawiał wreszcie swój musical na "normalnej" scenie, bowiem w Warszawie ma ją na samym środku, a widzowie mogą oglądać przedstawienie z dwóch stron. Jedno jest pewne, The Rocky Horror Show ma taką energię, że na pewno widownia będzie włączać w spektakl - tańcząc i śpiewając wraz z aktorami.

Na pożegnanie Och - Teatr zaprezentuje sztukę pt. "32 omdlenia" Antoniego Czechowa. Składa się z trzech części: ""Niedźwiedzia", "Oświadczyn" i "Historii zakulisowej". Jak zwykle w sztukach Czechowa dostarczona Wam zostanie duża porcja humoru. A przedstawienie to popis mistrzostwa jego aktorów - Krystyny Jandy, Jerzego Stuhra i Ignacego Gogolewskiego.

Wakacyjne Przeglądy Przedstawień odbywają się w chorzowskim Teatrze Rozrywki od 1998 r. Mogliście podczas nich zobaczyć m.in spektakle z warszawskich teatrów: Powszechnego, Kwadratu, Ateneum, czy Polonii.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.