Facebook Google+ Twitter

Wakacyjny przewodnik Autorów W24. Ziemia miastecka

Ziemia miastecka to doskonałe miejsce dla aktywnego wypoczynku, przekonał się o tym nawet tow. Edward Gierek. Rozległe obszary leśne, jeziora polodowcowe, szlaki turystyczne. Ze względu na walory przyrodnicze wyznaczono obszary ochrony krajobrazu i wodne rezerwaty przyrody.

Najstarsza budowla w Miastku, kościół z 1730 roku. We wnętrzu elementy barokowe, ambona i chrzcielnica. / Fot. Fot. Isabella DegenMiastko to dawne miasto powiatowe, położone obecnie w powiecie bytowskim na pasie morenowym Pojezierza Bytowskiego, nad niewielką rzeką Studnicą (dopływ Wieprzy). Ziemia miastecka liczy 467 km. kw., w połowie zajmują ją tereny leśne - 49,6 proc. i rolnicze - 33 proc. Liczba jezior polodowcowych wokół Miastka przekracza 150, z czego 30 ma powierzchnię większą niż 10 ha. W pobliżu leży największe w Polsce jezioro lobeliowe - Jezioro Bobięcińskie Wielkie, ma 524,6 ha. Turystycznym centrum gminy miasteckiej było i jest Świeszyno.

Panorama Miastka. / Fot. Fot. Isabella DegenW ciągu ostatnich lat powstała duża baza noclegowa. W Świeszynie nad jeziorem Głębokim, pięć kilometrów od Miastka, znajduje się kilka ośrodków wypoczynkowych, między innymi "Zielona Skarpa", ośrodek położony tuż nad jeziorem. "Zielona Skarpa" posiada 500 m własnego brzegu jeziora z pomostami, ośrodek składa się z 16 murowanych domków, budynku stołówki ze świetlicą, placem zabaw i boiskami. Warto wiedzieć w latach 70. był on miejscem odpoczynku tow. Edwarda Gierka.

Świeszyno, jezioro Głębokie o powierzchni 139,54 ha. / Fot. Fot.Isabella DegenObok znajduje się też ośrodek wypoczynkowy "Alicja", oraz baza kolonijna dla dzieci. W pobliskim Świeszynku można odpocząć w "Cichym Dworze"i hotelu "Monika". Miejsca te oferują: poszukiwaną ciszę, naturalny krajobraz i możliwość bliskiego kontaktu z niezmienioną jeszcze przez człowieka przyrodą. Jest to kraina gdzie można aktywnie spędzić wolny czas uprawiając turystykę pieszą i rowerową oraz sporty wodne.

Poza ośrodkami wczasowymi rozwija się tu agroturystyka, a liczne imprezy kulturalne i sportowe regionu są dodatkowym zachęcającym bodźcem do odwiedzenia ziemi miasteckiej. Zachęcam do odwiedzenia tych okolic.

Jezioro Głębokie w Świeszynie "Zielona Skarpa". / Fot. Fot. Isabella DegenPiękne kolorowe łąki ziemi miasteckiej. / Fot. Fot. Isabella DegenOśrodek "Zielona Skarpa" na jeziorem Głębokim. / Fot. Fot. Isabella Degen

W poszukiwaniu pięknych krajobrazów. Jezioro Głębokie

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 01.08.2010 21:17

To u nas są jeszcze takie cudne zakątki:))) Pięknie tam....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Po twojej pracy widać że jesteś zapewne autorką wielu przewodników turystycznych. W każdym bądź razie inni powinni uczyć się od Ciebie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Antoni ! ślicznie dziekuję Tobie jak również innym komentującym moje teksty.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 24.07.2010 20:52

Zaledwie kilka dni mnie tu nie było, a takie fajne relacje nam zafundowałaś:) Oj muszę nadrabiać i powiem, że przyjemnie się czyta i ogląda publikowane przez Ciebie materiały:) 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

No... i znowu pięknie. Pozdrawiam Panią Isabellę! 5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

jakże tu miło! :) /5

Komentarz został ukrytyrozwiń

Isabella, jak zwykle kusi pięknem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo zachęcająca do odwiedzin relacja. No i te mgły nad woda i te łąki aksamitne. Przecudnej urody polski krajobraz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawa okolica, gdyby nie żniwa, chętnie bym się wybrał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo urokliwe miejsce. /5/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.