Facebook Google+ Twitter

Walą się dachy budynków w Szczecinie

Pod ciężarem zalegającego wilgotnego śniegu w Szczecinie zapadają się dachy. W ciągu ostatnich dwóch dni mróz w Szczecinie zelżał. Doszło nawet do lekkich roztopów. Jednak właściciele budynków lekceważą zagrożenie, które przy takich warunkach pogodowych się pojawia.

Inny sklep firmy Platan, przy al. Wojska Polskiego / Fot. Elżbieta SadowskaSzczególnie nie interesują się losem opuszczonych, pustych magazynów, opuszczonych budynków. Ale nie tylko, także właściciele hal sklepowych, niepomni na tragedię na terenie Międzynarodowych Targów w Katowicach 4 lata temu, zaniedbują swoje obowiązki, narażając klientów sklepów na utratę życia czy zdrowia.

3 lutego pod ciężarem mokrego śniegu zawalił się dach budynku starej masarni przy ul. Światowida 30 w Szczecinie. Na szczęście budynek był opuszczony, nieużywany i prawdopodobnie przeznaczony do rozbiórki w ramach rewitalizacji dzielnicy Golęcino - Gocław. Nikomu nic się nie stało. Zniszczeniu uległ też dach domu mieszkalnego w Starkowie, w gminie Grzmiąca.

Po tych wypadkach wojewoda szczeciński kolejny raz przypominał o konieczności odśnieżania dachów a także usuwania sopli. Przypomniał, że za niedopełnienie obowiązku grozi mandat do 500 zł.

Wezwania wojewody niewiele pomogły, bo dzisiaj po godzinie 12 przy ulicy Jagiellońskiej w Szczecinie zawalił się dach sklepu meblowego "Platan”. Dwie osoby zostały ranne. Pracownicy sklepu zostali ewakuowani. Na miejscu pracują strażacy i prokurator. Przyczyną katastrofy było zbyt duże obciążenie powierzchni dachu śniegiem.

I w tym wypadku (nie licząc strat) wszystko zakończyło się dość szczęśliwie. Jaka tragedia będzie musiała się wydarzyć, aby znowu chociaż na rok przestraszyć właścicieli sklepów wielkopowierzchniowych, hal targowych, bo właśnie one są najbardziej narażone na zawalanie się dachów (pod wpływem obciążenia grubą warstwą topniejącego śniegu) i one mogą przynieść najwięcej ofiar w wypadku zawalenia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

A jednak są tacy którzy usuwają śnieg z dachów. Widziałem wczoraj na 2dachach sklepów w Nowogardzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słoneczna pogoda i brak mrozu (roztopy) w Szczecinie, powoduje zmiejszenie zagrożenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze, że nic złego się nikomu nie stało.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 04.02.2010 19:03

Za wszelką cenę nie wolno dopuścić do takiej tragedii, gdy zawalił się wielki pawilon na Śląsku (wystawcy gołębi) grzebiąc wielu ludzi. Śnieg staje się coraz bardziej ciężki z powodu ocieplenia w ciągu dnia i należy go natychmiast usuwać! Takie tragedie, jak sprzed kilku lat - wiszą na włosku, dosłownie! 5* Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszyscy czekaja, że śnieg sam stopnieje, bo ciężar śniegu plus odśnieżajacy i nieszczęście gotowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.