Facebook Google+ Twitter

Wałbrzych a polskie "coś"

- czyli o ulicach Wałbrzycha, emigracji, desperacji i społecznej sytuacji.

Faktem jest, że niemal każdy z nas rozpoczyna swój dzień wcześniej lub później, z takich czy innych pobudek. Na ogół część z nas do swojego miejsca pracy udaje się przy pomocy samochodu.

Nie jestem wyjątkiem

Jest jednak we mnie żywe pewne pytanie, towarzyszy mi ono za każdym razem gdy wsiadam do mojego utrapionego samochodu. Co istotne dla pełnego oglądu na moje wywody, jestem nastawiony do świata altruistycznie i mimo cholerycznego usposobienia, dość pokojowo. Nie jest więc niczym zaskakującym, że każdego radosnego poranka, sunąc zygzakiem do pracy przez ulice Wałbrzycha, zastanawiam się co mógłbym uczynić aby uratować siebie, innych użytkowników drogi oraz moje biedne, udręczone łączniki stabilizatora.

Z każdym przejechanym kilometrem, mój dobry nastrój staje się coraz odleglejszą historią. Zastanawiam się wówczas tym intensywniej co tu zrobić, gdzie dzwonić, z kim rozmawiać ?

Może petycje, listy otwarte wkurzonych, poszkodowanych, poirytowanych, może jakieś akcje protestacyjne ? Ale nie, za każdym razem gdy jestem bliski przejścia od rozmyślań do czynów, jednak rezygnuję. Kto poważnie potraktuje zdesperowanego użytkownika zrujnowanej drogi w kraju gdzie pielęgniarki pracę dostają w Edynburgu, o etosie nauczycielskim opowiada się legendy a ukończenie studiów jest równoznaczne z bezrobociem lub wyjazdem do kuzyna w Londynie, Oslo, Amsterdamie, który nieco wcześniej od nas stracił cierpliwość ?

Moje pragnienie zmian, wpływu na sytuację panującą na Wałbrzyskich ulicach jest doprawdy niewyrażalne. Nie z miłości do miasta, nie z przywiązania ani z poczucia obywatelskiego obowiązku. Te wartości zmarły wraz z życzliwością rodaka. Poczuwam się z pobudek czysto osobistych, by nie powiedzieć finansowych. Z drugiej jednak strony, nieznośne poczucie bezsilności, niemocy i rezygnacji wynikające z dezinformacji, braku kompetencji oraz braku dobrej woli osób odpowiedzialnych za ten stan rzeczy, skutecznie mnie wycisza przed podejmowaniem jakichkolwiek działań.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.