Facebook Google+ Twitter

Wałbrzych. Rajdowy lany poniedziałek

W świąteczny poniedziałek mieszkańcy Wałbrzycha mogli śledzić rywalizację kierowców biorących udział w drugiej rundzie rajdowych mistrzostw Wałbrzycha. KJS Castorama & Auchan składał się z dwóch pętli na czterech odcinkach specjalnych.

Subaru na 2 rundzie RSMW / Fot. Dariusz BednarekDo startu zgłosiło się 37 załóg z Wałbrzycha i okolic. Zawody rozpoczęły się od badania kontrolnego wszystkich pojazdów startujących w KJSie. Po badaniu, zawodnicy zostali podzieleni na cztery grupy, zgodnie z pojemnością silników. Dzięki temu, że zawody rozgrywały się w dzień wolny, cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Był to przedsmak atmosfery, która zapanuje już za dwa tygodnie na rajdzie Elmot.

Pierwsza próba czasowa umiejscowiona była na parkingu przy markecie Auchan. Odcinek ten był ciekawy dla kibiców, gdyż jednocześnie, po przeciwległych stronach toru, startowało dwóch zawodników. Trasa „na dochodzenie” była mało wymagająca dla kierowców. Kilka szykan nie sprawiało większej trudności zawodnikom, którzy dobrze zapoznali się z trasą.

Druga próba czasowa, umieszczona była w dzielnicy Poniatów. Całkowicie szutrowa nawierzchnia była ciekawym urozmaiceniem konkursu. Trzeci odcinek specjalny odbywał się na terenie dawnej mleczarni w dzielnicy Szczawienko. Próba asfaltowo-szutrowa była widowiskowa. Kierowcy popisywali się nawrotami oraz jazdą na granicy przyczepności. Na szczególne uznanie zasługuje Tomasz Mleczko, kierowca Forda Sierry, który zrezygnował z dobrego czasu, na rzecz show dla kibiców. Popisowa jazda Mleczki, Fordem Sierrą / Fot. Dariusz Bednarek

Czwarta próba mieściła się przy ulicy Ludowej w dzielnicy Stary Zdrój. Kierowcy jeździli wokół zniszczonych budynków, mieli także do pokonania wielką kałużę, która była namiastką watersplash`a, czyli „pułapki wodnej” zapewniającej atrakcję kibicom.

Rząsa w 2 rundzie RSMW / Fot. Sławek GrabińskiZwycięzcą klasy do 903 ccm został zespół Babisz, Jachimowska. W skład tej grupy wchodziły tylko samochody typu fiat 126p. W drugiej, najliczniejszej grupie (do 1300 ccm) triumfowała drużyna Kulik, Nowak w Fiacie Cinquecento. Trzecia klasa, do 1600ccm należała to Kamila Filtera i Joanny Chodkiewicz, którzy startowali w VW Golfie. Ostatnią czwartą klasę, do 2000 ccm z najlepszym czasem objechał team Paus, Owsianka. Jechali oni Peugeotem 205 i osiągnęli najlepszy czas ze wszystkich zawodników Konkursowej Jazdy Samochodem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.