Facebook Google+ Twitter

Wałbrzych. Rekordowo dużo włamań do aut

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-08-11 08:19

Uwaga na włamywaczy! Tylko od początku tego roku w powiecie wałbrzyskim było 156 włamań do samochodów. Ponadto 30 aut skradziono. Dla porównania, w tym samym czasie w powiecie kłodzkim było tylko 16 kradzieży aut, a w świdnickim 22 oraz 46 włamań do pojazdów.

Mieszkańcy Wałbrzycha oceniają, że najbardziej niebezpiecznie jest w dzielnicach Podgórze i Sobięcin. To starsze części miasta, które uchodzą za takie, gdzie lepiej po zmroku nie wychodzić na ulicę. Jednak policja ma inne zdanie, inaczej pokazują też statystyki.

- Najwięcej kradzieży zdarza się w dzielnicach Piaskowa Góra i Podzamcze, czyli w tak zwanych sypialniach Wałbrzycha - mówi Jerzy Rzymek z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Niedawno samochód stracił mężczyzna, który na noc zostawił go na parkingu na Piaskowej Górze.
Kiedy przyszedł rano, po pojeździe nie było śladu. Policja wciąż szuka sprawcy tej kradzieży. Giną, jak w latach 80. minionego wieku, też kołpaki, a nawet całe koła. - 10 lat zostawiałem samochód przed blokiem i nigdy nic się nie działo - mówi Janusz Pazur z Wałbrzycha.

Kilka dni temu, kiedy pan Janusz chciał pojechać swoim autem, okazało się, że nie ma kół. - Stary grat i koła też nie pierwszej nowości, ale ktoś się na nie połasił - denerwuje się wałbrzyszanin.

Policji udaje się ująć średnio 40 procent złodziei. Tak jest w Dzierżoniowie. Ale tam kradzieży notuje się najmniej w regionie - w tym roku zginęło 10 aut.

W pierwszym półroczu 2010 roku na Dolnym Śląsku odnotowano 692 kradzieże aut. W całym roku 2009 na terenie naszego województwa wszczęto 1408 takich postępowań.

Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą. Czytaj dalej na stronie gazetawroclawska.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.