Facebook Google+ Twitter

Wałbrzych. Rolnicy rządzą w strefie ekonomicznej

W poniedziałek, dotychczasowy kandydat na prezydenta Wałbrzycha Andrzej Zibrow z Polskiego Stronnictwa Ludowego, został specjalistą w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST - PARK"

Wybór Andrzej Zibrowa (PSL) na specjalistę ds. rozwoju Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST - PARK" budzi kolejne polityczne emocje i to nie tylko w Wałbrzychu.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że po odwołaniu wieloletniego prezesa Mirosława Grebera utożsamianego z sukcesem WSSE i zastąpieniu go nieznanymi, ale kojarzonymi z ludowcami Urszulą Solińską-Marek i Lidią Jarmułowicz, zatrudnienie w strefie członka PSL ma konatacje polityczne. Czy jest to cena, którą płaci Platforma Obywatelska za poparcie dla swojego kandydata Romana Szełemeja? Za poparciem tej tezy przemawia fakt, że w piątek Andrzej Zibrow zrezygnował z kandydowania na stanowisko prezydenta Wałbrzycha w zbliżających się, powtarzanych wyborach.

WSSE „INVEST - PARK" została ustanowiona w 1997 r. i będzie funkcjonować do 2020 r. W okresie tym przedsiębiorcy inwestujący na terenie WSSE mogą uzyskać pomoc publiczną z tytułu kosztów nowej inwestycji lub utworzenia nowych miejsc pracy. Przedsiębiorcy, którzy działają w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej korzystają z pomocy publicznej w formie zwolnienia z podatku dochodowego. Dzięki jej istnieniu udało się diametralnie ograniczyć bezrobocie i powstrzymać degradację Regionu Wałbrzyskiego.

Źródło: wrocław.gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Dziekuje bardzo za podanie strony pracowników! Obiecuję, iż temat wkrótce podejmę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kasia
  • Kasia
  • 02.07.2011 22:30

Byłam na tej stronie. Skandal to mało powiedziane. No ale czego można się spodziewać po takich "specjalistach" Skoro w strefie zaczynają pracować tacy fachowcy jak pan Zibrow!!!! Ciekawe tylko jak się czują panie prezeski gdy doprowadzają pracowników do takiego stanu.

Komentarz został ukrytyrozwiń
www.invest-park.info.pl
  • www.invest-park.info.pl
  • 02.07.2011 21:13

polecam strone starych pracownikow invest-parku. Cala PRAWDA o tym co sie dzieje w INVEST PARKU. Nawiasem mowiac,w ostatnich dniach pogotowie zabralo jednego z ostatnich pracownikow,a wczesniej tez trzeba bylo lekarza. To daje DUZO DO MYSLENIA na temat tego co znajdziecie na podanej stronie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
strefa upadnie wkrotce!
  • strefa upadnie wkrotce!
  • 02.07.2011 21:03

poprzeczka bedzie podniesiona-tak pisza na stronie nowe ''wladze'' strefy. A ja mysle ze z taka obsada ''specjalistow'' strącicie ją z wielkim medialnym hukiem!

Komentarz został ukrytyrozwiń
strefa upadnie wkrotce!
  • strefa upadnie wkrotce!
  • 02.07.2011 20:59

praca tam po tej calej szopce to dla mnie ujma na honorze,szkoda slow-kazdy swoje i tak wie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.