Facebook Google+ Twitter

Wałbrzych wreszcie z kinem z prawdziwego zdarzenia

Wałbrzych - jedno z najważniejszych na Dolnym Śląsku miast niebawem będzie miało kino z prawdziwego zdarzenia. Mieszkańcy nie kryją radości. To najwyższa pora na tego typu inwestycje.

Wałbrzych to blisko 130-tysięczne miasto. Kiedyś wojewódzkie, dziś drugie, po Wrocławiu, pod względem liczny ludności na Dolnym Śląsku. Noszące jeszcze znamiona i pozostałości dawnego górniczego charakteru.

Przybywających do Wałbrzycha dziwi często jakość i charakter zlokalizowanych tutaj kin. Stare, brudne, pozbawione technologicznych udogodnień. Jako ciekawostkę podam fakt, iż filmy są w nich wyświetlane dopiero w momencie, gdy na seansie zjawią się minimum trzy osoby, a w przypadku filmów mniej popularnych bywa to stan trudny do osiągnięcia. Mieszkańcy - przyzwyczajeni już do tego faktu - po prostu urządzają wypady do oddalonego o 70 km Wrocławia.

Już niedługo stan ten ulegnie zmianie. Rozpoczęła się bowiem budowa dwóch nowoczesnych galerii handlowych na terenie Wałbrzycha. Pierwsza z nich o nazwie Victoria powstanie przy ulicy 1 Maja, niedaleko od centrum miasta.

Galeria Victoria, oprócz wytęsknionego przez wałbrzyszan kina z prawdziwego zdarzenia, będą mieściły się także liczne sklepy, restauracje i sztuczne lodowisko. Kompleks rekreacyjno-rozrywkowy zostanie otwarty latem tego roku.

Warto wspomnieć, że w Wałbrzychu powstaje także drugie tego typu centrum - Magnolia Park (przy ulicach Wysockiego i Lubelskiej), zlokalizowane w pobliżu galerii Victoria, zagospodarowane wewnątrz będzie bardzo podobnie. Jednak budowa kompleksu, a także jego planowane rozmiary ciągle się zmieniają.

Przyczyny tego stanu to przede wszystkim inne plany inwestora i oczywiście zaskakująca bliskość podobnego tego typu obiektu - galerii Victoria.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.