Facebook Google+ Twitter

Walczę z zaciemnianiem ulic w Jeżowie. Czy pomoże prokuratura?

Zaciemnienia ulic w Polsce są coraz częściej wykorzystywane przez urzędników do oszczędzania. Niestety, zamiast pomyśleć o bezpieczeństwie mieszkańców, coraz częściej liczą pieniądze - których i tak im ciągle brakuje.

Creative Commons Attribution 3.0 Unported / Fot. Mariusz RupikChciałbym poddać sposób na walkę z głupią modą zaciemniania ulic miejskich. Sam jestem mieszkańcem gminy Jeżów i zaciemnienie ulicy przy której mieszkam zagraża życiu mieszkańców. Każdy z zainteresowanych może skierować takie pismo jak ja skierowałem do prokuratury krajowej i nauczyć władze rozumu.

Dzięki opublikowaniu temu artykułowi będzie można zwalczyć głupotę jednym z wielu dostępnych środków. Zamiast wyłączać światła - wystarczy zmienić żarówki na energooszczędne. Ale to wymaga myślenia, czego wyraźnie brakuje naszej władzy.


Prokuratura Rejonowa w Brzezinach
Sienkiewicza 9, 96-140 Brzeziny

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

Zawiadamiam o popełnieniu przestępstwa narażenia zdrowia i życia mieszkańców gminy Jeżów a w szczególności ulicy Rawskiej. Wójt gminy Jeżów działając w sposób przemyślany naraża w sposób ciągły mieszkańców Gminy Jeżów na utratę zdrowia i życia poprzez niewłączanie ulicznego oświetlenia w porze
zmierzchu, oraz wyłączanie oświetlenia w czasie trwania mroku. Powoduje to niedoświetlenie kluczowych części gminy w sposób zagrażający zdrowiu i życiu mieszkańców. Szczególnie narażeni są mieszkańcy ulicy Rawskiej, która w swojej części nie posiada chodnika dla pieszych i jest drogą krajową nr 72.

Zaciemnienie ulic naraża bezpośrednio mieszkańców na potrącenie przez samochód poprzez fakt bardzo ograniczonej widoczności dla kierującego oraz brakiem możliwości ucieczki przed nadjeżdżającym pojazdem (brak chodnika).
Ponadto zagrożenie zwiększa się z każdym dniem ze względu na skracanie się dnia. W czasie zimy działania wójta z pewnością doprowadzą do wypadków śmiertelnych ze względu na śliskość drogi, brak chodnika oraz ograniczoną widoczność i szybką porę zmierzchu.

Ponadto niewłączanie latarni gminnych powoduje zagrożenie życia i zdrowia poprzez
zwiększone ryzyko napadu rabunkowego i innych przestępstw którym sprzyja zaciemnienie gminy. Żądam wszczęcia śledztwa w tej sprawie oraz ukarania osoby wójta w sposób zgodny
z prawem karnym RP.

Jeżów dnia 23 września 2011 roku







Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (33):

Sortuj komentarze:

renata
  • renata
  • 10.07.2012 00:01

Arkadiuszu masz rację,w Jeżowie jest ciemno jak nie powiem gdzie.Z chodnikami też masz rację.Z załatwianiem spraw w takich małych miejscowościach :są lepsi i gorsi. Dodam że tam jeszcze śmierdzi ludzie po zmroku wylewają szamba.Ale jak udowodnić lotny problem- urzednicy wtedy śpią.Tak zwyczajnie donieść na sąsiada?Latem zamiast przyjemnie posiedzieć przed domem NIE DA SIĘ -SMRÓD.
Pozdrawiam Pana ,lżej się mieszka w mieście.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bielas
  • Bielas
  • 29.09.2011 12:27

A ja się chyba urodziłem za póżno, bo brzydzę się donosami, czy doniesieniami, jak je tam zwał. To broń ludzi podłych, złośliwych, takich z kompleksami. Ludziska nie piszcie do tego Arkadiusza, bo gościu pomyśli, że jest taki światowy i nauczy nas jak walić na oślep. Głupków jak chwasty nie siejesz a są.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kasen
  • Kasen
  • 28.09.2011 10:14

Szanowny Panie Arkadiuszu, rzeczywiście jak sam Pan raczył zauważyć (doceniam samokrytycyzm) jest Pan Don Kichotem walczącym z latarniami. Może watro poszukać Dulcyney i wtedy ciemność stanie się sprzymierzeńcem na długie spacery drogą krajową nr 72. Proszę zwrócić uwagę, że blask księżyca jest bardzo romantyczny. ps. proszę uważać na Janosika, gdyż ten wciąż łupi i grabi nocami. Gdy kilka lat temu miałem problem z bezpieczeństwem nikogo nie interesowały wyłączone latarnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Miriam
  • Miriam
  • 28.09.2011 09:54

@Urszula Kociołek coś piszesz ale to jest pisanie subiektywne .
Tak krawiec kraje jak mu materiału staje .
DOBRY GOSPODARZ DBA O WSZYSTKICH nie tylko o jednego .Skoro jesteś tak madra to daj tej gminie zastrzyk gotówki , powiedzmy 2miliny Euro !Wszyscy będą zadowoleni i długi gminy Jeżów się zredukują .Śmiało zmomibilizuj sponsorów a może to co ty dasz wystarczy !

Komentarz został ukrytyrozwiń
Urszula Kociołek
  • Urszula Kociołek
  • 27.09.2011 22:08

Szanowni Państwo, z uwagą przeczytałam wszystkie komentarze,z których niektóre są zasadne (Pan Robert Pranaga), natomiast komentarze pana Gona uważam, za atak na Pana Arkadiusza. Wydaje mi się ,że Pan Gon jest krótkowzroczny. Ja mieszkam w Warszawie, sytuacja na temat której jest polemika, również się wydarzyła przy mojej posesji. Zgłosiłam ten problem do Urzędu Miasta i w następnym dniu świeciły się wszystkie latarnie.Uważam, że dobry gospodarz, powinien dbać o swoich mieszkańców!
Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jeżowianka
  • Jeżowianka
  • 27.09.2011 20:18

Szanowny Panie Arkadiuszu! Czy Pan jest Jeżowianinem? Ja mieszkam tu od urodzenia i nie miałam przyjemności. A może jest Pan tu od wczoraj, urwał się Pan z choinki, urodził się Pan wczoraj. Takie metody oszczędnościowe są tu stosowane od lat!!! I co? Gdzie Pan był przed rokiem, dwoma? Nie bał się Pan o życie? Tych chodników na Rawskiej nie ma od zawsze! Coś nie daję wiary w te Pana ciepłe uczucia do nowej władzy. A może by tak dać człowiekowi trochę czasu na wykazanie się bez kopania i obrzucania błotem. Czy to jest w zasięgu Pana możliwości intelektualnych? Bo wytykać błędy jest łatwo. Ja nie chciałabym za żadne pienądze pełnić tej zaszczytnej funkcji w naszym bezinteresownie lub interesownie zawistnym Jeżowie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z Tobą w pełni.
Czas zapalić światła oświecenia :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
PSYCHIATRA
  • PSYCHIATRA
  • 25.09.2011 14:58

ZACIEMNIONE ULICE TO NIE ŻADEN PROBLEM , ZACIEMNIONE UMYSŁY LUDZKIE TO JEST PROBLEM

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszę się że pan był moim oponentem .Pozdrawiam i dziękuję za opinie.
Wszystkiego dobrego życzę. Szkoda że pan jednak nie podał nazwy miasta
w którym pan mieszka. Miło by było chociaż w zarysach poznać technikę zarządzania.
I jeśli jest dobra - spróbować ją przeszczepić na rodzimy grunt

Komentarz został ukrytyrozwiń
Gon
  • Gon
  • 25.09.2011 03:44

Pisał swego czasu Gal Anonim i mamy o nim jak najlepsze zdanie .Piszą autorzy książek pod pseudonimami i to jest ich sprawa .Piszą dziennikarze pod pseudonimami i nikt z tego powodu im nie zarzuca , że czegoś , kogoś się boją .
Nie widzę potrzeby zaprzestania pisania pod pseudonimem –tak jest wygodnie i nikomu do tego .
Sporadycznie piszę ale Pana wołanie mnie zainteresowało i dlatego nieco się na tym skoncentrowałem .
Zarzuca mi Pan hipokryzje .To jest cios poniżej pasa , przynajmniej złośliwy faul .To jest nie Fair Play !!
Próbuje Pan wobec mnie stosować ironię i złośliwość .No cóż , chyba za dużo poświęciłem Panu czasu .Cudownie w moim mieście nie jest ale jest lepszym burmistrzem ten obecny, gdyż długi nie rosną a maleją .
Pozdrawiam i życzę Panu więcej rozwagi w osądach i bardziej traktowania tego jako coś mało istotnego .Jutro jest dzień i trzeba się mierzyć z innymi sprawami .