Facebook Google+ Twitter

Walczmy razem przeciw torturom!

Grupa iTTv, założyciel jednej z najczęściej oglądanych internetowych i mobilnych telewizji w Polsce i Unii Europejskiej, wyemituje 26 czerwca 2008 film “ Walczmy razem przeciw torturom!”, będzie on dostępny we wszystkich 23 językach krajów UE.

Narzędzia tortur / Fot. Andrzej FilipowiczTortury zostawiają na zawsze głębokie ślady w psychice. Mimo, iż większość krajów ratyfikowała już Konwencję Narodów Zjednoczonych wspierającą ofiary tortur, ta praktyka dalej jest obecna w wielu państwach. Stosowane są coraz brutalniejsze metody. Ofiary, ich rodziny a nawet całe społeczeństwa, w których ta forma przemocy jest stosowana, żyją w głębokiej traumie. Praktyka torturowania ludzi, często ignorowana, lecz również ostrożnie ukrywana, jest społecznym fenomenem, który istnieje od zarania dziejów. Tortury to znane na całym świecie barbarzyńskie, prymitywne, nierzadko czynione wyszukanymi sposobami, akty znęcania się.

Międzynarodowy Dzień Pomocy Ofiarom Tortur
Unia Europejska bierze aktywny udział w “Międzynarodowym Dniu Wspierania Ofiar Tortur”, który odbywa się 26 czerwca. Jest to okazja do uświadomienia ludziom problemu. Tego dnia prezentowane są także projekty walki z
przemocą i znęcaniem się, wspierane przez Unię Europejską.

Akcja medialna
Aby nagłośnić wydarzenie, Komisja Europejska zaprosiła najważniejsze kanały publicznej telewizji do Torturowana kobieta / Fot. Andrzej Filipowiczemitowania bezpłatnego, 45 sekundowego filmu “ Walczmy razem przeciw torturom!”. W Polsce, Grupa iTTv, wyemituje 26 czerwca 2008 film we wszystkich 23 językach krajów Unii Europejskiej.

Scenariusz
Cała rodzina siedzi w salonie wokół stołu, przy niedzielnym obiedzie. Przy jednym końcu stołu znajduje się nasza główna postać: Aleks. Babcia kładzie na stole talerz z kurczakiem. Żona Aleksa zaczyna kroić kurczaka. Odgłos krojonego mięsa i połyskujący nóż sprawia, że Aleks podskakuje na krześle. To wspomnienia o innym ostrym nożu, narzędziu tortur, przeraziły go i sparaliżowały.

Torturowany mężczyzna / Fot. Andrzej FilipowiczWspomnienie
Ciemny korytarz więzienia. Słyszymy krzyki i widzimy Aleksa usadzonego na krzywym krześle, do którego ktoś przywiązuje jego ręce i nogi. Obok niego stoją dwaj mężczyźni. Pierwszy go uderza, podczas gdy drugi chodzi dookoła niego z pejczem, który trzyma w dłoni. Podchodzi bliżej i kopiąc w krzesło, łamie jego nogę. Bezwładne ciało Aleksa spada na ziemię. Aleks krzyczy… za chwilę zostaje zabrany przez dwóch strażników. Idą długim korytarzem. Widzimy cele z więźniami wzdłuż korytarza: mężczyznami i kobietami różnego pochodzenia.

Powrót do stołu
Aleks leży na podłodze obok krzesła. Reszta rodziny otacza go, próbując załagodzić jego ból poprzez swoją Strażnik / Fot. Andrzej Filipowiczobecność.

Zapraszamy do obejrzenia filmu 26 czerwca na strony www.ittv.pl oraz mobilnie przez wap.ittv.pl.
Walczmy razem przeciw torturom!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

plus;-)+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.