Facebook Google+ Twitter

Walczmy z nielegalnymi śmietniskami - posprzatajmy.pl

Posprzątajmy.pl to nowa inicjatywa, mająca na celu walkę z nielegalnymi wysypiskami śmieci "rozsianymi" po całej Polsce.

Screen / Fot. posprzatajmy.plWspółcześnie ludzkość boryka się z wieloma problemami. Jak powszechnie wiadomo wykorzystywanie paliw zawierających węgiel, nagminna wycinka lasów, a także małe wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, osłabia kondycje naszej planety.

Ekolodzy przekrzykują się w pomysłach dotyczących poprawienia tej sytuacji na wielką skale, jednak niekiedy wystarczy rozejrzeć się wokół i zadbać o przestrzeń, w której poruszamy się na co dzień. Segregowanie śmieci, oszczędzanie energii, wody, czy gazu w naszych mieszkaniach i domach to pierwszy krok do lepszego jutra.

Jednak kilka dni temu pojawiła się nowa perspektywa - posprzątajmy.pl. Program ten to próba walki z nielegalnymi wysypiskami śmieci "rozsianymi" po całej Polsce. Bezkarni przestępcy, jak również obojętność samorządów, to główne powody powstawania takich śmietnisk. Dzięki inicjatywie Mateusza Tułeckiego (pracownika Katedry Reklamy, Grafiki Komputerowej i Nowych Mediów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie), wsparcia WSiZ, oraz patronatu firmy IDEO sp. z o.o., podjęto próbę ich zlikwidowania.

Każdy użytkownik serwisu posprzątajmy.pl ma możliwość zamieszczenia tam zdjęcia wraz z opisem wysypiska na mapie naszego kraju - w ten sposób powstanie ogromna baza, zawierająca cały szereg informacji dotyczących nielegalnych wysypisk śmieci, którą udostępniać będzie można mediom oraz odpowiednim władzom i placówkom.

Administratorzy serwisu sukcesywnie tworzą jego nowe funkcje oraz możliwości - rankingi, fora, nowe rozwiązania technologiczne i tym podobne. Ważnym jest, aby do programu przyłączyło się jak najwięcej uczestników - wtedy zyska on na znaczeniu i pomoże rozwiązać problem nielegalnych wysypisk śmieci.

Więcej na : www.posprzatajmy.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

czeslawlucko4
  • czeslawlucko4
  • 26.08.2011 12:52

POPIERAM KOMENTARZ POWYZEJ .SWIAT BORYKA SIE OD LAT Z ODPADAMI,WYSTARCZY PODGLADNOC NASZYCH ZACHODNICH SASIADOW ONI SOBIE SWIETNIE RADZA.LATWY DOSTEP DO WYSYPISKA I DOPASOWANA CENA DO POLSKIEGO PORTFELA I PO PROBLEMIE.NIKOGO DZISIAJ NIE JEST STAC NA WYZSZA KULTURE.TO ,,DOBROBYT,,KRZTALTUJE OBYWATELSKA SWIADOMOSC.POZDRAWIAM WSZYSTKICH CZYSCIOCHOW

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy ten program jest finansowany przez Unię?
Czy nie lepiej by było usprawnić polskie prawo oraz wpłynąć na instytucje państwowe by respektowały obowiązujące prawo. Miast odwoływać się ponownie do aktywistów społecznych.
Od ponad 30 lat trwa akcja sprzątania lasów. Już drugie pokolenie bierze w niej udział.
Więcej nic.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taka mapa, będzie równiez dużą pomoca dla tych, którzy te śmieci wysypują.
Od razu będe wiedzieli gdzie nielegalnie je wywozić.
Mysle, że najbardziej istotne dla sprawy jest zdiagnozowanie przyczyn tak powszechnego śmiecenia.Pewnie, że zawsze można zrzucić to na brak kultury, ale być może przyczyny są głębsze np.
-Brak zorganizowanego i latwo dostepnego systemu wywozu smieci
- zbyt wysokie stawki za wywóz.
-brak systemu prawnego zmuszającego włascicieli posesji i domków letniskowych do obowiązakowego zawierania umów na wywóz smieci z odpowiednimi firamami i w zakresie realnych ilości (a nie tylko umowa na pozór)
-brak skutecznego monitoringu smieciowego
-zbyt niskie kary za zasmiecanie
-brak skutecznego egzekwowania kar

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.