Facebook Google+ Twitter

Walczy o eutanazję dla syna

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-23 09:17

"Dziennik" opisuje przypadek 40-letniego Krzysztofa, który od 24 lat, w wyniku powikłań po odrze i zaniku mózgu nie ma kontaktu ze swiatem. Jego matka Barbara Jackiewicz apeluje, by sąd zezwolił na przerwanie sztucznego karmienia mężczyzny. Chodzi o takie samo orzeczenie, jakie wydał włoski wymiar sprawiedliwości w sprawie Eluany Englaro.

Według matki, Krzysztof Jackiewicz tak jak Eluana Englaro nie ma żadnych szans na poprawę swego stanu. Właśnie ten argument - brak możliwości poprawy zdrowia - stał się podstawą do bezprecedensowego wyroku włoskiego sądu najwyższego.

Krzysztof cierpi na rzadką chorobę SSPE. Większość ludzi umiera po trzech latach od jej ujawnienia się. Jednak Krzysztof żyje 24 lata - od momentu, kiedy jako 16-letni chłopiec stracił w szkole przytomność. Od tej chwili czynny jest jedynie pień jego mózgu. Dzięki temu mężczyzna oddycha i bije jego serce.

Według lekarzy zniszczenia, jakie czyni w mózgu zmutowany wirus odry, są nieodwracalne i po tylu latach choroby nie można się spodziewać poprawy. Specjaliści są zdania, że wszelkie reakcje chorego, które mogą się wydawać przebłyskami świadomości, są automatyczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.