Facebook Google+ Twitter

Walczyła z saudyjskim księciem. Wyleciała przez okno

Kilka dni temu wypadła przez okno (zmarła kilka godzin później) w swoim paryskim mieszkaniu Candice Cohen-Ahnine - była żona księcia Sattama. Wzięła z nim rozwód, kiedy postanowił ożenić się ze swoją siostrzenicą. Walczyła z nim o córkę.

 / Fot. Walter Callens/CC 2.0Spadła z okna na czwartym piętrze i zmarła w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń krótko po tym jak francuski sąd wydał korzystny dla niej wyrok w procesie w sprawie prawa do opieki nad obecnie dziesięcioletnią córką Hayą. Co prawda nie robiła sobie złudzeń, aby ten wyrok mógł zostać wyegzekwowany w kraju wahabitów, ale pod naciskiem Zachodu władze w Rijadzie wymusiły na jej byłym małżonku kompromisowe rozwiązanie. Haya miała zostać zwolniona ze swego rodzaju aresztu domowego, w jakim się znajdowała, ojciec miał zezwolić na jej normalny rozwój (m. in. wysłać do specjalnej szkoły dla dziewcząt, później być może do jakiejś konserwatywnej szkoły średniej w Szwajcarii), a przede wszystkim na widzenia z matką.

Dzielna matka, która walczyła o te ustępstwa przez cztery lata zginęła w czwartek. Mecenas Laurence Tarquiny-Charpentier stanowczo wykluczył przypuszczenie, aby było to samobójstwo: „Dzwoniłem do niej na kilka godzin przed tą tragedią. Umówiliśmy się na poniedziałek, aby podjąć dalsze przygotowania do jej wyjazdu do Arabii Saudyjskiej. Była podniesiona na duchu, zdecydowana, podniecona. Obiecywała sobie bardzo wiele po najnowszym zwrocie w wydarzeniach.” - przytoczył słowa prawnika dziennik .

Co prawda zaraz po tym tragicznym wydarzeniu znalazło się kilku świadków, którzy zeznali, że to był nieszczęśliwy wypadek. Piękna 34-latka miała spaść w dół usiłując przedostać się na balkon swojego sąsiada. W związku z tym stróże prawa umorzyli dochodzenie. Zupełnie innego zdania jest przyjaciel tragicznie zmarłej oraz współautor jej autobiograficznej książki, francuski dziennikarz pochodzenia arabskiego Jean-Claude Elfassi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.