Facebook Google+ Twitter

Walczymy o bezpłatny internet, pilnujemy obietnic polityków

Hanna Gronkiewicz-Waltz, kandydatka Platformy Obywatelskiej do fotela prezydenta stolicy, to kolejny polityk, którego zapytaliśmy o bezpłatny dostęp do internetu.

Konferencja prasowa kandydatki na fotel prezydenta Warszawy Hanny Gronkiewicz-Wlatz. | Fot. Edyta Piotrowska.Ruszyła kampania wyborcza do samorządów i kolejna fala obietnic. Kandydaci obiecują, że po objęciu stanowiska prezydenta czy burmistrza rozwiążą problem bezpłatnego dostępu do internetu. Będziemy ich z deklaracji - z Waszą pomocą - rozliczać. Dlatego zgłosiliśmy się z podobnym pismem do Kazimierza Marcinkiewicza, pełniącego obowiązki prezydenta Warszawy, który hasło “bezpłatny dostęp do internetu” umieścił jako jeden z głównych punktów swojego programu wyborczego. O to samo zapytaliśmy też Marka Borowskiego, reprezentującego koalicję partii lewicowych. Warto przypomnieć, że przedstawiciele prezydenta Marcinkiewicza deklarowali, iż w ciągu kilku dni ogłoszą jak kandydat zamierza rozwiązać ten problem.

Kandydatka na prezydenta Warszawy Hanna Grokiewicz-Waltz z pismem z naszej redakcji. | Fot. Edyta Piotrowska.Hanna Gronkiewicz-Waltz przyjęła pismo w tej sprawie i przyznała, że problem jest jej znany oraz, że zamierza go zrealizować. Za wzór do wprowadzenia bezpłatnego dostępu do internetu podała Filadelfię. Pomysł zakłada stworzenie przez miasto własnej sieci, dzięki czemu dostęp do internetu stanie się tańszy.

Pytajmy kandydatów o to jak zamierzają rozwiązać problem bezpłatnego, bezprzewodowego dostępu do internetu. W expose sejmowym premier Jarosław Kaczyński zapowiedział: - "Trzeba zdecydowanie obniżyć koszt połączeń telefonicznych i internetowych, bo to jest metoda bycia bliżej świata". Zaznaczył też, że "wieś potrzebuje dostępu do internetu".

Ty też możesz przyłączyć się do naszej akcji. Zapytaj burmistrza lub prezydenta swojego miasta czy mają zamiar wprowadzić bezpłatny dostęp do internetu. Pójdź na konferencję prasową albo wyślij do wójta gminy lub miasta maila z pytaniem w tej sprawie. My zamieścimy odpowiedź w naszej gazecie.

Czytaj więcej na ten temat:
Rozliczmy polityków z hasła "bezpłatny internet"!
Internet to taki Hyde Park, ale uczesany
Cyfrowa Warszawa - odpowiedź Marka Borowskiego na nasz apel!
Wybory samorządowe w Olsztynie - bez darmowego internetu?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Napisałem e-maila do Burmistrza Wołomina, miasta w którym mieszkam i czekam na odpowiedź już trzeci dzień. Mam nadzieje że poważnie potraktuje mojego maila i odpowie a ja oczywiście opublikuję na łamach tej gazety infomacje od Niego. Może w Wołominie będzie bezpłatny internet (przynajmniej w centrum gdzie jest urząd miasta: siedziba burmistrza i zarządu powiatu wołomińskiego)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Jak konia łapią, to mu obrok dają. Jak już go złapią, to.. kijem okładają!" --- bardzo mądre przysłowie ludowe, które najczęściej się.. SPRAWDZA.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.