Facebook Google+ Twitter

Waldemar Fornalik nowym selekcjonerem reprezentacji?

Kilka dni temu w jednym z wywiadów prezes PZPN, Grzegorz Lato ujawnił, że Niemiec Berti Vogts i Waldemar Fornalik są głównymi kandydatami do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej. Dziś to Fornalik jest faworytem.

Sonda

Kto powinien zostać trenerem reprezentacji Polski w piłce nożnej?

 / Fot. Marzena Bugała/PolskapresseKandydatura trenera zagranicznego prawdopodobnie upadła. Głównym powodem takiej decyzji są rozpoczynające się we wrześniu kwalifikacje do Mistrzostw Świata, które w 2014 roku odbędą się w Brazylii. Piłkarskie władze uznały, że nowy trener musi orientować się w specyfice polskiego futbolu i znać dobrze sytuację na naszym "podwórku".

W czwartkowym programie "Cafe Euro" te informacje potwierdził członek PZPN, Antoni Piechniczek. "Praktycznie pewne jest, że trenerem będzie Polak" - powiedział.

Piechniczek nie ukrywa, że faworytem do zostania trenerem kadry jest Waldemar Fornalik - obecny trener Ruchu Chorzów.

Trudno się dziwić. Fornalik osiąga w ostatnich latach ponadprzeciętne wyniki
z Ruchem. Jest również bardzo ceniony w środowisku piłkarskim - został uznany najlepszym trenerem polskiej ekstraklasy w sezonie 2011/2012, w którym świętował wraz z zawodnikami zdobycie tytułu wicemistrza Polski.

Sam zainteresowany na razie niezbyt dużo mówi o tej sprawie. W rozmowie
z "Przeglądem Sportowym" powiedział, iż cieszy się, że jest wymieniany w gronie kandydatów na selekcjonera, lecz w tej chwili skupia się na pracy w klubie, który ostatnio przedłużył z nim kontrakt. W lipcu Ruch będzie walczył
w eliminacjach Ligi Europy.

Władze klubu prawdopodobnie nie będą robiły problemów z odejściem Fornalika w razie gdyby został trenerem reprezentacji.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.