Facebook Google+ Twitter

Waldemar Kostrzębski - poezja po godzinach

Poezja jest jego drugim życiem. Prowadzi blog działalności poetyckiej, na łamach którego prezentuje się multimedialnie. Twórczość jego to osobisty wkład na rzecz krzewienia języka i kultury polskiej w Niemczech.

Waldemar Kostrzębski / Fot. Halina KostrzębskaWaldemar Kostrzębski, mieszka w Niemczech od 1989 roku, poezja stała się jego wielką pasją. Wiersze tworzy od kilkunastu lat, początkowo pisał "do szuflady". W 2009 roku zadebiutował pierwszym tomikiem poetyckim i od razu z sukcesem. W środowisku polonijnym w Niemczech jego poezja cieszy się dużą popularnością, bo jest to poezja bardzo liryczna. Oprócz pisania ma jeszcze inne hobby jak turystyka piesza, rowerowa oraz fotografia. Obecnie prowadzi ciekawy blog autorski, który startuje w konkursie na Blog Roku 2014.
Na blogu można zapoznać się z autorem, jego poezją i działalnością literacką.
Urodził się w 1954 roku w Warszawie. Jest autorem pięciu tomików poezji: „Jesienne zakłopotanie” - 2009, „Codzienne sprawy” – 2010, „Zapach lata” – 2011, „Kwadrans po wschodzie słońca” - 2012 oraz „Metafory pomiędzy synapsami” - 2013.
Brał udział w pierwszej antologii poetów emigracyjnych „Wierszobranie - słowa wypuszczone na wolność” – 2010. Wielokrotnie publikował na łamach czasopism, m.in. w polskim tygodniku „Angora”, holenderskim kwartalniku polonijnym „Scena Polska”, niemieckim dwutygodniku polonijnym „Samo Życie” oraz kongresowym wydaniu magazynu "Polregio". Często czyta wiersze, w licznych audycjach na żywo na antenie Radia Darmstadt oraz Radia Aspekt. Wielokrotnie wyróżniany w konkursach literackich. Warto zajrzeć na blog autora.http://waldemar-kostrzebski.blogspot.de/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.