Facebook Google+ Twitter

Waldemar Kuczyński: Ataki na WOŚP przekroczyły granice

"Co za świnie z prawicy, nie uznają Owsiaka, który robi bardzo dobre rzeczy. Tak, robi dobre rzeczy, ale jednocześnie nie może się powstrzymać, od wypowiadania się przeciwko niektórym politykom prawicy" - mówi publicysta Piotr Semka.

 / Fot. PAP/Marcin BieleckiOdkąd Jerzy Owsiak pokazał się publicznie, poprzez działalność w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy (WOŚP) i osiągać w tym sukcesy, ruszyły w jego kierunki armatnie ataki przeciwników wywodzących się ze skrajnych konserwatystów i kręgów polskiego Kościoła. Kościół rzymskokatolicki, jako instytucja powołana do krzewienia Ewangelii i służby Bogu oraz kształtowania i krzepienia dusz wiernych, poczuł zagrożenie utratą części wpływów na tacach i w inny sposób, płynących tradycyjnie z ludzkich serc. Pieniądz zawsze był elementem walki i troski o jego zdobycie za wszelką cenę.

Przed i w okresie 22. edycji WOŚP, ataki na twórcę i dyrygenta Wielkiej Orkiestry, wyraźnie zwiększyły siłę i radykalizację. Posłanka PiS, Krystyna Pawłowicz - żarliwa katoliczka i ofiarny żołnierz noszący w plecaku polityczne kule do armat, celowniczy i bombardier – wypaliła ze swojej "kolubryny" słownej, silnym ogniem w przeddzień pracy 22. WOŚP. Wezwała katolików: Nie dawajcie na WOŚP!

Poseł podkreśliła na portalu Fronda.pl, że każdy prawy katolik, nie powinien wrzucić ani grosika do puszki WOŚP, Jurka Owsiaka i wyznała z dumą, iż "nigdy nie dała choćby grosza na WOŚP". A tysiące wolontariuszy Wielkiej Orkiestry określiła "antykatolicką gwardią", która zbiera pieniądze "na tarzanie się w błocie, na festiwal nienawiści względem Kościoła i katolików, na tą demoralizację".

Zdaniem publicysty "Do Rzeczy", Piotra Semka - tworzy się sytuacja, w której "Owsiak jest świętą krową". A to ciekawe. Podobnych słów użyła poseł Pawłowicz w artykule na portalu Fronda.pl, co może świadczyć o ustaleniach wspólnej linii walki na froncie z WOŚP. Piotr Semka, w Poranku Radia TOK FM zauważył, iż każde krytyczne pytanie dotyczące WOŚP jest zbywane. – Owsiak, zamiast odnieść się do nich, wskakuje na stół i krzyczy "gdzie jest słoik" - zauważył redaktor Semka.

Według Dominiki Wielowiejskiej, do tegorocznej Nagrody Radia TOK FM im. Anny Laszuk, należałoby zgłosić aktorkę Ewę Błaszczyk - inicjatorkę powołania dla dzieci po ciężkich urazach mózgu, kliniki "Budzik". - Dopisałbym się do tej kandydatury - dodał publicysta i były polityk Waldemar Kuczyński. - Tę panią dotknęło straszne nieszczęście i ona potrafiła przekształcić to w sprawę piękną, publiczną i ludzką - podkreślił.

Kandydaturę Ewy Błaszczyk poparł też Piotr Semka. - Wykorzystam tę okazję i pociągnę was za wąsy - zastrzegł. - Pani Błaszczyk to pozytywny przykład, który tłumaczy, dlaczego cieszy się sympatią od prawej do lewej, a Jerzy Owsiak nie. Pani Błaszczyk unika deklaracji politycznych, unika mówienia, że chciałaby przywalić przeciwnikom Lecha Wałęsy - dodał publicysta.

Nie dziwcie się, jeśli w dniu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, niektórzy mają dystans wobec Owsiaka – mówi red. Semka. - Gdyby zachowywał się jak Błaszczyk, nie byłoby problemu. A tak można zrobić tyradę: co za świnie z prawicy, nie uznają Owsiaka, który robi bardzo dobre rzeczy. Tak, robi dobre rzeczy, ale jednocześnie nie może się powstrzymać, od wypowiadania się przeciwko niektórym politykom prawicy, czy demonstrującego swój temperament - powiedział Semka.

Ze zdziwieniem pytała w Radiu TOK FM red. Agata Nowakowska z "Gazety Wyborczej": Czy Owsiak kupuje inkubatory dla dzieci polityków lewicy? - Należy oddzielać jego poglądy od tego, co robi dla nas wszystkich. Owsiak jest twarzą fundacji, ale to nie jest jego prywatny folwark. Robienie sprawy politycznej z kupowania inkubatorów, czy opiekowania się nad ludźmi starszymi jest grzechem, bo narusza fundamenty tej wspólnotowości. Pewne rzeczy muszą być wyjęte z takiego okładania się cepem - podkreśliła dziennikarka.

Każdy ma prawo do swoich poglądów i każdy może być krytykowany - przyznał Waldemar Kuczyński. Jednak - jego zdaniem - ataki na WOŚP w tym roku przekroczyły granice. - Brutalne ataki były gigantycznym wykroczeniem przeciwko przykazaniu "nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu". Tam była nieprawdopodobna ilość kłamstw - zaznaczył publicysta i ekonomista Kuczyński.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Ludzie. Ratunku. Co w tym dziwnego.
Od czasu wprowadzenia pieniędzy z "daru serca" do budżetu centralnego, to nie wiadomo już czy WOŚP finansuje kupna respiratora czy czołgu.
Stąd wielu wypowiada się niechętnie o dyrygencie , traktując go jako ukrytego poborcę podatkowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za sprawą ludzi takich jak T. Rydzyk, K. Pawłowicz, kilku hierarchów kościelnych, sporej liczby księży rozsianych po różnych parafiach, którzy propagandę "kaczystowską" rozprzestrzeniają wśród ludu, powstało takie pojęcie jak "katolicka nienawiść". Dodać należy, że metody propagandy "kaczystowskiej" są kalką metod "gebelsowskich" i wczesnopeerelowskich ("bierutowskich").
Wyniki wyglądają tak:

"Lepiej pozno niz wcale. Zwykly obywatel w Polsce od lat wiedzial, ze krajem rzadzi mafia, ktora firmuje Donald Tusk. Jakie sa jego udzialy finansowe w tych ukladach jest nawet mniej wazne niz skutki jego rzadow. Naleze do zwyklych obywateli i pod jego rzadami czulem sie jak w kraju okupowanym przez najgorsza holote zlodziejska pozbawiona wszelkich skrupulow i zahamowan. Donald Tusk z jego ogolnokrajowa kamorra u wladzy wygnali mnie z mojego kraju. Przecieram oczy ze zdziwienia, ze tak dlugo to trwalo, zeby dotarlo to do szerszych rzesz spolecznych. Nie bylo w ostatnich dekadach wladzy tak do cna cynicznej, skorupowanej, perfidnie zaklamanej, knajacko pazernej, a sadystycznej wobec slabych i przecietnych obywateli, aspolecznej i antypanstwowej, ktora by miazmatami rozkladu moralnego tak zatrula i zdeprawowala korupcja tak szerokie reszte spoleczenstwa. Szkody, jakie wyrzadzila spoleczenstu to zbrodnia i zdrada stanu. Nie mam stosownej kary dla tych degeneratow i renegatow.

Gras: "PO będzie prosić Polaków o czas na dokończenie tego, czego nie dokończyła" No wlasnie Proces dewastacji, rujowania i rozkradania Polski nie dobiegl konca. Lemingi czyli POlacy o mentalnosci niewolnika wyraza zdode. Pozostali za jakis czas wystawia rachunek "platformie".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Resortowe dzieci , które aktualnie popierają partię jedynie słuszną są nietykalni .Nie podlegają lustracji ? Teraz ci dziennikarze stali się wiernymi sługami kościoła .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli doszło do złamania prawa to sądy to wyjaśnią. Ja mówię tylko, że nie ma czegoś takiego jak katolicka nienawiść.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Bartku , to jak to nazwać ? Miłosierdzie Boże ?
Koledzy Semki piszą książkę "Resortowe dzieci "a ojciec Kani to działacz PZPR a Targalski sam był członkiem PZPR. Teraz w pośpiechu wprowadzają korekty do tekstu bo sprawy sądowe sypią się jak z rękawa
Tak ma wyglądać dziennikarstwo katolickie ? Wszyscy są stałymi gośćmi Rydzyka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma czegoś takiego jak katolicka nienawiść.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wg Piotra Semki powodem do ataków na Owsiaka było :
Uwaga ....że stanął w obronie Wałęsy i skrytykował Macierewicza .
Nie liczy się szlachetna akcja . Aktywność tysięcy dzieci .
Dla prawicy liczy się ZEMSTA połączona z katolicką nienawiścią .
W imię Boga .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.