Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4991 miejsce

Waldemar Kuczyński: Smoleńska piramida kłamstwa !

„Mamy materiał do uwspółcześnienia porzekadła – trafił, jak kulą w płot. Trafił, jak Chris w śmieci.”

 / Fot. Piotr Grawiat Pisze w najnowszym felietonie dla Wirtualnej Polski Waldemar Kuczyński pt. „Smoleńska piramida kłamstwa” i określa mianem zbiorowej ekstazy na pograniczu zapamiętania, by nie powiedzieć obłędu to, co dzieje się wokół prac zespołu Macierewicza.

Nie myli się pan Kuczyński w swojej ocenie, bo zespół ten, wraz z jego pseudo-ekspertami pod patronatem PiS i jej polityki oraz mediów, doprowadził elektorat partii prezesa Kaczyńskiego do - właśnie Obłędu ! Zaprowadził w ciemną uliczkę. Zwolennicy pirotechnicy-amatorzy, nie mają już żadnych szans na powrót z zaułka w którym się znaleźli, pozostaje więc usilne parcie naprzód w wyimaginowany świat. Zaś panowie eksperci od siedmiu boleści, zajmują się niczym innym, tylko wymyślaniem coraz to nowszych teorii. Takie zachowanie można by od biedy nawet zrozumieć, gdyby te teorie miały przynajmniej cień sensu. Niestety, najnowsze z nich utopiły się w śmieciach, lub rozerwały w czasie gotowania na śniadanie.

Działanie zespołu Macierewicza (nazywanego omylnie komisją śledczą), rodzi i potęguje reakcje patologiczne, stwierdza autor pisząc: „Na dłoni mamy dowody nie do podważenia, że samolot prezydencki przy potężnej mgle szukał kontaktu z ziemią i uderzył w brzozę, przez co uległ katastrofie. Potwierdzają to zapisy rejestratorów lotu. Odpieczętowane w obecności polskich ekspertów, przegrane przez nich, zapieczętowane przy nich. Odczytane w Polsce przez dwa zespoły. Jeden z rejestratorów, chyba najważniejszy możliwy był tylko do odczytania u nas. Samolot był sprawny, aż do tego tragicznego, końcowego przekleństwa kogoś z obecnych w kokpicie. Żaden wybuch nie kończy się okrzykiem, bo ten co miałby krzyczeć jest już na drugim świecie.”

I nic, i nikt, nie przekona amatorów pirotechników, Nawet to, że żaden z pilotów lotnictwa cywilnego nie popełniłby nawet jednego z kilkuset ! Tak, Kilkuset błędów, które „sławni” lotnicy feralnego lotu do Smoleńska się dopuścili. Lotnicy w chwili lotu bez licencji, bez odpowiedniego wyszkolenia, lecz z niemałą dozą nonszalancji, bezgranicznej wiary w swoje umiejętności, oraz olbrzymim pociągiem do ryzyka. Do zamkniętych w swoim obłędzie zwolenników religii smoleńskiej nie docierają fakty, im obojętne są, i nieznane rzeczy, takie jak: przygotowania do lotu, odprawy, procedury i checklisty, które są podstawą lotnictwa i które muszą być przestrzegane w stu procentach. Zapominają o tym, że przy warunkach atmosferycznych panujących wtedy na lotnisku w Smoleńsku podejście, lub nawet próba podejścia do lądowania, była manewrem niedozwolonym !

Chciałbym widzieć zachowanie pań i panów, dzisiejszych „znawców” i zaciekłych propagatorów zamachu, którzy lecąc samolotem, usłyszeliby taki oto komunikat z kokpitu: „Panie i panowie, sytuacja jest nieciekawa, na lotnisku gęsta mgła, otrzymaliśmy komunikat o widoczności na 400m. Lądować możemy tylko przy widoczności powyżej 1000m. My jednak spróbujemy zejść tak nisko, aby wypatrzyć pas, może się uda i wylądujemy”

Potem byłoby tak, jak pisze pan Kuczyński: „zdjęcia ścinanych drzew wzdłuż przelotu, wreszcie uderzenie w potężną brzozę. Fotografie drewna powbijanego we fragmenty samolotu i fragmenty samolotu w ściętej brzozie. Potem zeznania świadków, w tym właściciela działki, któremu samolot przeleciał nad głową i uderzył skrzydłem w drzewo. Wreszcie zeznania nieżyjącego pilota "Jaka", że usłyszał "uderzenie i trzy wybuchy". Podkreślam "uderzenie", a potem trzy wybuchy. Praktycznie rzecz biorąc nie potrzeba nic więcej, by bezpośrednie przyczyny katastrofy wyjaśnić w pełni. Nie potrzeba wymyślnych badań wraku ani zwłok, bo wszystko jest niemal jasne. Niemal, poza treścią rozmowy braci Kaczyńskich, być może obojętnej dla przebiegu wydarzeń, a być może nie obojętnej.”

Wyżej wymienione fakty jednak muszą być obalone, bo fakty te nie pasują w żadnym wypadku do „prawdy” ogłoszonej przez prezesa PiS natychmiast po wypadku, „prawdy” bardzo ważnej, „prawdy” na której zbudowano wiarygodność partii, która już nie ma wyborców, lecz wyznawców. Jeden z nich, oburzył się bardzo, kiedy w jednym z moich komentarzy pod artykułem pt. „Wassermann: Rońda nie kłamał. Zastosował fortel, bo z nim pogrywano” połączyłem wiarę w Boga z wiarą w idiotyczne teorie zamachowe. Pan Kuczyński widzi to, tak samo jak ja pisząc: „Morderstwo prezydenta dla minireligii smoleńskiej jest tym, czym ukrzyżowanie Chrystusa. Bez tego jej nie ma, nie ma więc i wyznawców. Więc zamach musi być. Bijące w oczy fakty prawdy obalić się nie daje, więc trzeba je zdyskredytować, że pochodzą od wrogów i od służących wrogom. I trzeba stworzyć własną wersję.”

i dalej.

„Popyt na pożądaną prawdę ze strony wielkiej siły politycznej to pokusa i okazja, dla "badaczy" o wielkim ego, miernym rozgłosie i apetycie, by wreszcie zaistnieć. Tak pojawiają się "eksperci". A z nimi wybuchy, najpierw dwa, potem dwa ale nie wiadomo, gdzie i kiedy, teraz już nie dwa tylko "pasek eksplozji". I wybuchające parówki i zgniatane puszki po piwie i buldożery łamiące brzozę i ciemne typy wtykający w nią kawałki samolotu i nawet koncepcja, że terroryści mieli eksplodować bomby, dopiero gdy samolot upadnie na ziemię itp. To jest tak, jakby ktoś bardzo wpływowy na świecie musiał, jako warunek swego istnienia, udowodnić, że słońce wschodzi na zachodzie, a zachodzi na północy.

I naleciałoby się bez liku przekonanych o tym ekspertów. I powstałyby liczne teorie, a nawet spory, czy aby zachodzi na północy, czy na południu. Tyle, że ono ciągle wschodziłoby na wschodzie. I wobec tego, ta wznoszona piramida kłamstwa musiałaby być budowana dalej. W coraz większym zniecierpliwieniu, przez coraz większych, coraz bardziej pozbawionych skrupułów partaczy. Aż do katastrofy. Bo to smoleńskie PiS-owskie kłamstwo się z hukiem zawali. O brzozę.”

Polskę opuściłem ponad 30 lat temu. Wydawało się wtedy, że kraj ten, jeszcze długo pozostanie w marazmie tamtych czasów. Byłem bardzo szczęśliwy, gdy kilka lat później marzenia mojej rodziny, przyjaciół i znajomych się ziściły. Wolność !
Niestety, to wszystko, co z takim trudem zostało osiągnięte, może zostać zaprzepaszczone tak, jak już w historii tego kraju nieraz bywało. Czy racja pozostanie po stronie Otto von Bismarcka twierdzącego, że aby wykończyć Polaków, wystarczy pozwolić się im rządzić – pozostaje w rękach i GŁOWACH samych Polaków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Witaj Dorota, masz całkowitą rację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Człowiek działając pod wpływem błędnego wyobrażenia o rzeczywistości podejmuje niekorzystne decyzje dla siebie i swoich bliskich. Kłamstwo prędzej czy później obraca się przeciwko temu, który kłamie. Nie muszę dodawać, że kłamie również ten kto popiera kłamiących."

Pani Doroto, ma pani zupełną rację. Będę czekał z wielką niecierpliwością na pani zdanie po wyjciu tych "kłamst" na jaw. Proszę nie zapomnieć, i zapisać ten artykuł, lub mój adres mailowy.

Bardzo dziękuję i pozdrawiam
PG

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan prof. Chris Ciszewski jest profesorem biometrii leśnej w Warnell School of Forestry and Natural Resources University of Georgia, z siedzibą w Athens w USA. Zajmuje się między innymi modelowaniem matematycznym stosowanym w inżynierii leśnej i uczestniczy w projektach badawczych finansowanych przez Departament Rolnictwa USA. Przeprowadził wnikliwe badania naukowe na temat brzozy smoleńskiej i nie istnieje taka opcja, że mógł się pomylić. Brzoza przedstawiana jako przyczyna katastrofy nie miała żadnego znaczenia w jej przebiegu. Skrzydło musiało odpaść z innego powodu. Nie dajcie robić sobie wody z mózgu. Prawda jest sprawą bardzo ważną w życiu człowieka i społeczeństwa. Człowiek działając pod wpływem błędnego wyobrażenia o rzeczywistości podejmuje niekorzystne decyzje dla siebie i swoich bliskich. Kłamstwo prędzej czy później obraca się przeciwko temu, który kłamie. Nie muszę dodawać, że kłamie również ten kto popiera kłamiących.
http://kowalsky.salon24.pl/542831,kim-jest-grabarz-doktora-laska-prof-chris-cieszewski

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.