Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17209 miejsce

"Waldemar Malicki i... Smyki do muzyki" w Teatrze Syrena

Jak zachęcić małych widzów do muzyki poważnej i śpiewu operowego? Waldemar Malicki wraz ze swoją świtą mają na to niezawodny sposób.

Waldemar Malicki (pianista), Marcin Pomykała (tenor) / Fot. Filharmonia Dowcipu"Waldemar Malicki i... Smyki do muzyki" to interaktywny spektakl muzyczny dla dzieci. Najmłodsi poznają proces tworzenia muzyki, różnorodne instrumenty i ich niezwykłe brzmienia, a także przekonują się, że ludzki głos można wykorzystać na wiele sposobów.

Narratorem i przewodnikiem po muzycznym świecie jest Marcin Pomykała (tenor). Jego partnerem jest jeden z najbardziej wszechstronnych pianistów polskich - Waldemar Malicki, który wciela się w rolę profesora. Towarzyszą im dwie niezwykłe artystki - Anita Rywalska (sopranistka) oraz Małgorzata Krzyżanowicz (wiolonczelistka), a także dwóch muzyków - Maciej Ostomecki (perkusja) i Krzysztof Białek (tuba). Razem tworzą świetny zespół, który przykuwa uwagę dzieci.

Marcin Pomykała (tenor), Krzysztof Białek (tuba), Małgorzaty Krzyżanowicz (wiolonczelistka), Anita Rywalska (sopranistka) / Fot. Filharmonia DowcipuWaldemar Malicki oraz jego muzyczni towarzysze mają niezwykłe poczucie humoru i świetne podejście do dzieci. Łamią stereotypy na temat muzyki poważnej, która wcale nie musi być brana tak całkiem serio. Dlatego dziecięce przeboje wykonują operowo - m.in. "Marsz Mrówek", "In the jungle" z filmu "Król Lew". Potrafią bawić się muzyką i widać, jak bardzo ją kochają.

Bardzo podobały mi się niezwykła wirtuozeria Malickiego, piękne głosy Anity Rywalskiej i Marcina Pomykały, a także gra na wiolonczeli Małgorzaty Krzyżanowicz. Artyści pokazali, że są nie tylko świetnymi muzykami, solistami, ale także aktorami. Dzięki tej sztuce wyrażenie "gra na fortepianie" nabiera innego znaczenia.

Kilka wykonań zapada w pamięć na dłużej. Najbardziej "Mój mały kucyk" w wykonaniu Anity Rywalskiej - oczywiście w wersji operowej. Mój mały kucyk. Mój mały kucyk. Aaaaa! Mój mały kucyk. Z nim co dnia przyjaźni czuję smak! Mój mały kucyk
Kiedy ujrzę go to pędzę jak wiatr!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.