Facebook Google+ Twitter

Waldemar Pawlak: Dostawy gazu do Polski są niezagrożone

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-03 14:03

Minister gospodarki Waldemar Pawlak zapewnił, że dostawy gazu do Polski są niezagrożone. Z powodu zmniejszonego importu surowca z Ukrainy, zwiększono bowiem dostawy z Białorusi.

1 stycznia strona rosyjska wstrzymała dostawy surowca na Ukrainę, ponieważ nie podpisano odpowiedniego kontraktu. Kijów i Moskwa spierają się o cenę paliwa i opłatę za jego tranzyt przez Ukrainę.

Zdaniem wicepremiera Pawlaka, zakręcenie przez rosyjski Gazprom kurka dla Ukrainy ma charakter biznesowy.

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. zapewniają, że zapotrzebowanie na gaz jest obecnie w Polsce w pełni pokrywane.

Dyrektor Tadeusz Abramowski z GAZ SYSTEMU S.A. podkreślił, że od początku roku zwiększono dostawy z Białorusi. Tym samym, po zakręceniu kurka przez Rosję dla Ukrainy, dostawy dla Polski nie zmieniły się. Abramowski podkreślił, że Polska ma 20 milionów rezerw paliwa.

Prezes PGNiG Michał Szubski zaznaczył, że strona polska pod koniec roku zadbała o pełne magazyny, gdyż spodziewała się sporu o gaz między naszymi wschodnimi sąsiadami. Dodał, że sytuacja jest w Polsce pod kontolą, cały czas pracuje sztab kryzysowy. Gazu w Polsce nie zabraknie - zapewnił prezes PGNiG.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.