Facebook Google+ Twitter

Waldemar Pawlak o układzie towarzysko-biznesowym

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-12 10:13

Minister gospodarki Waldemar Pawlak uważa, że w artykuł o towarzysko-biznesowym układzie wokół niego jest pełen przekłamań. Wczoraj prasa poinformowała o tym, że zaufani Pawlaka żyją dostatnio dzięki temu, że mogą pozyskiwać publiczne pieniądze.

Gazety pytały czy to przypadek, że spółka 3i, którą zarządzała konkubina Pawlaka – tworzy strażackie strony internetowe, wgrywa oprogramowanie do strażackich komputerów, a nawet prowadzi portiernię w Domu Strażaka. Waldemar Pawlak jest szefem zarządu głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

Wicepremier podkreślił w Sygnałach Dnia w Programie 1 Polskiego Radia, że w ZOSP co kilka lat NIK i urzędy skarbowe przeprowadzają dokładne kontrole, które nie wykazały żadnych nadużyć. Dodał, że wszystkie firmy świadczące usługi na rzecz ochotniczych straży pożarnych obowiązują określone ustawami procedury przetargowe.

Minister gospodarki odniósł się także do doniesień, że przekazał swoje udziały w firmach osobom ze swojego środowiska.
Ponoć udziały w Fundacji Partnerstwo dla Rozwoju Pawlak przekazał matce - szefowej fundacji - ale środków za transakcję Pawlak nie ujawnił w oświadczeniu podatkowym.
Wicepremier przyznał, że po powrocie do polityki pozbył się udziałów w spółkach, a pieniądze za transakcję ma otrzymywać ratami. Dlatego też uwzględni je dopiero w najbliższym oświadczeniu majątkowym.

Waldemar Pawlak zapewnił, że będzie rozmawiał o całej sprawie z premierem Tuskiem. Gość Sygnałów Dnia podkreślił, że koalicja rządząca "jest na tyle rozsądna", by nie bazować na tego typu doniesieniach, a wyłącznie na ważnych dla kraju kwestiach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.