Facebook Google+ Twitter

Waldemar Pawlak odwiedza Białoruś

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-23 10:18

Do Mińska przyleciał wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. To pierwsza od wielu lat oficjalna wizyta polskiego polityka na tak wysokim szczeblu.

Wicepremier Pawlak powiedział Polskiemu Radiu, że teraz jest najwłaściwszy czas, aby otworzyć się gospodarczo na Białoruś. Według ministra, chodzi głównie o bezpośrednie zacieśnienie współpracy między przedsiębiorstwami, a nie tylko o kontakty na szczeblu państwowym.

Waldemarowi Pawlakowi podczas wizyty na Białorusi towarzyszą wiceministrowie: gospodarki, rolnictwa i finansów. Tematami rozmów będą: wymiana handlowa, udział polskich firm w procesie prywatyzacji białoruskich przedsiębiorstw oraz możliwości funkcjonowania na białoruskim rynku polskich banków i spółek ubezpieczeniowych.

Wicepremier Pawlak powiedział Polskiemu Radiu, że Polska zamierza wspierać Białoruś w prowadzeniu dialogu z Unią Europejską. Zdaniem ministra, współpraca naszego kraju i Unii Europejskiej z Mińskiem pomoże zarówno Białorusinom, jak i partnerom z krajów Wspólnoty, lepiej zwalczać skutki światowego kryzysu gospodarczego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.