Facebook Google+ Twitter

Waldemar Pawlak poza rządem. Tusk przyjął dymisję wicepremiera

W poniedziałek, 19 listopada premier Donald Tusk przyjął dymisję Waldemara Pawlaka z funkcji wicepremiera i ministra gospodarki. Decyzję o odejściu z rządu Pawlak podjął po przegranych wyborach o fotel prezesa PSL.

Waldemar Pawlak / Fot. Dariusz Iwański, CC 3.0Po porażce w wyborach na prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego, Waldemar Pawlak zapowiedział, że odejdzie z rządu. Janusz Piechociński, który został nowym szefem PSL, zaapelował do wicepremiera, aby ten nie rezygnował z dotychczasowych funkcji. Pawlak uważa jednak, że "członkiem rządu, a szczególnie wicepremierem musi być osoba, która ma zaufanie swojego środowiska" i to właśnie było jednym z czynników, który wpłynął na decyzję o złożeniu na ręce premiera dymisji - informuje Polska Agencja Prasowa.

W poniedziałkowy wieczór Waldemar Pawlak spotkał się z Donaldem Tuskiem. Jak poinformowało później Centrum Informacyjne Rządu, premier przyjął dymisję Pawlaka. Tego samego wieczoru premier rozmawiał także telefonicznie z Januszem Piechocińskim. W sobotę nowy szef PSL odradzał Pawlakowi złożenie dymisji. W poniedziałek namawiał także Donalda Tuska, aby ten nie przyjmował rezygnacji wicepremiera.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.