Facebook Google+ Twitter

Waldemar Pawlak - zielony prezydent

Zapraszam do kolejnej krótkiej prezentacji kandydata na prezydenta RP. Dziś, Waldemar Pawlak.

Waldemar Pawlak lubi gdy jego partia PSL jest kojarzona z zielonym kolorem. Właściwie od zawsze tak było - partia ludowa to zieloni. Dookoła szaleje kryzys, a w Polsce mamy przyrost gospodarczy. Na mapie obrazującej sytuację gospodarczą Europy, właśnie cała Polska jest zielona. Pan Pawlak jest z tego bardzo dumny i bardzo to podkreśla.

W wypowiedziach prezesa PSL widać chłopską mądrość, i opiekę duchową seniora PSL marszałka Zycha. Sposób myślenia i działania w okresach kampanii pana wicepremiera to błyskotliwy i cięty humor, który obrazuje i ironizuje rzeczywistość polityczną.

W programie telewizyjnym pan Pawlak błysnął właśnie taką cięta ironią. Porównał obecną sytuację polityczną panującą w kraju pomiędzy PO i PiS do telewizora czarno - białego. Nic nie jest w polityce tak oczywiste, nie można dzielić Polski na czarną i białą - dobrą i złą. Era telewizji czarno - białej dawno minęła. Trudno odmówić prezesowi PSL choćby cienia racji. Podział na czarnych i białych jest sztuczny, a obraz Polski w tych dwóch kolorach jest mało atrakcyjny. Można sądzić, że społeczeństwo, też ma dosyć telewizora czarno - białego, i ziejącej z programów przed katastrofą zajadłej manipulacji, a po katastrofie cichej i spokojnej udawanej manipulacji.

Kolor zielony zdecydowanie, by uatrakcyjnił ten dość jednostajny obraz Polski. Zieleń to ekologia i czystość. Czy zielony prezydent byłby w stanie oczyścić polską politykę?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Musimy bez przerwy budować własny ideał świata. W ten sposób przyciągamy ku sobie pierwiastki, które zawsze niosą nam pomoc, aby ten idealny obraz myślowy zbliżyć do rzeczywistości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jacenty za twoje intencje jestem gotów Ci nawet dychę punktów przydzielić, gdyby to było możliwe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czerwony, też nas męczył dość długo ---brakuje nam szczęścia do wyrazistych konkretnych kolorów - polityków

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciemny kolor zielony bez żadnych odcieni, męczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Małgorzato trudno uzyskać naturalny zielony obraz gdy dookoła króluje czarno - biały. Mądrość ludowca prezesa PSL pana Waldemara Pawlak ma głębokie korzenie. Te głębokie korzenie zasycają głęboko z ziemi zaoranej i tej porośniętej trawą dopłaty z UE dla rolników. Polska ziemia leży odłogiem a my zjadamy zielone kiwi zamiast polskie czerwone pomidory.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O, tak, Małgorzato :)
Dla Autora za zieleń ekologii i czystości 5+ :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Czy zielony prezydent byłby w stanie oczyścić polską politykę?" Tylko wtedy, gdy zieleń będzie naturalna:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

5+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.