Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30716 miejsce

Walentynki to nie tylko dzień zakochanych

Wielu z Nas nie wie, że walentynki są znane także jako Dzień Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca. Dla Fundacji "Serce Dziecka" to dzień szczególny. Od lat pomaga bowiem wszystkim chorym - małym i tym dużym.

Logo Fundacji / Fot. Fundacja Serce DzieckaNa pomysł propagowania walentynek i jednoczesnej informacji o wadach serca wpadła Amerykanka - Jeanne Imperati. Jako matka dziecka urodzonego ze złożoną wadą serca postanowiła, że te szczególne święto będzie idealne do poinformowania opinii publicznej o wadach serca, ich leczeniu i w miarę szybkim diagnozowaniu. W 1999 roku ustanowiła, że walentynki będą jednocześnie Dniem Wiedzy o Wrodzonych Wadach Serca.

W Polsce propagowaniem tego święta zajmuje się Fundacja Serce Dziecka, która na co dzień pomaga dzieciom z wadami serca. Corocznie w Polsce rodzi się 10 dzieci z wadą serca, 3 z nich wymaga operacji w pierwszych dniach życia. Polscy kardiochirurdzy wykonują ponad 4000 operacji rocznie.

Wady serca są najczęstszymi wadami wrodzonymi u dzieci. Wiele z nich można wykryć podczas badań USG ok. 20 tygodnia ciąży, dlatego Fundacja Serce Dziecka tak wiele uwagi poświęca na propagowanie badań USG u kobiet w ciąży. Dzięki wczesnej diagnozie istnieje możliwość zaplanowania leczenia z kardiologami i kardiochirurgami oraz przygotowania się do narodzin dziecka z wadą serca.

Rodzice, którzy spodziewają się, albo mają już dziecko z wadą serca, mogą znaleźć wydanej przez Fundacje książce "Dziecko z wadą serca - poradnik dla rodziców" wiele cennych informacji.
Działalność Fundacji Serce Dziecka to przede wszystkim pomoc dzieciom z wadami serca i ich rodzinom. Dla dziecka po operacji, najważniejsza jest obecność rodzica - Fundacja finansuje dojazdy i pobyt rodzica przy dziecku w szpitalu, a także wypożycza sprzęt medyczny, aby dziecko mogło być w domu, a nie w szpitalu. Fundacja aktywnie działa na rzecz zwiększenia ilości miejsc w ośrodkach kardiologii i kardiochirurgii dziecięcej.


Działania Fundacji można wesprzeć przekazując 1% swojego podatku.
Więcej informacji na stronie www.sercedziecka.org.pl


Źródło:
Informacja Prasowa od Fundacji Serce Dziecka

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.