Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7675 miejsce

Walentynkowe oprowadzanie w Muzeum Narodowym w Warszawie. Poznaj najpiękniejsze historie miłosne

Wykłady o historiach miłosnych uwiecznionych na płótnach wielkich malarzy, a także oprowadzanie przy pięknych dźwiękach wiolonczeli - wszystko to czeka na zwiedzających Muzeum Narodowe w Warszawie w Walentynki.

 / Fot. Bartosz Bajerski/materiał prasowy14 lutego Muzeum Narodowe w Warszawie otworzy swoje podwoje dla wszystkich zakochanych, poszukujących miłości i z natury romantycznych, przedłużając z tej okazji godziny otwarcia do godz. 21:00.

Zwiedzający wysłuchają wykładu o historiach miłosnych uwiecznionych na płótnach wielkich malarzy, będą mogli również wziąć udział w oprowadzaniu przy dźwiękach wiolonczeli.

Zobacz także: Jesteś ciekawy jak powstawała "Ida"? Wystawę prezentującą powstawanie filmu można oglądać w Muzeum Kinematografii w Łodzi

Poznajcie program:

14:00 - Literackie historie miłosne na płótnach wielkich malarzy - wykład Urszuli Król

 / Fot. Materiał prasowyTristan i Izolda, Paolo i Francesca, Angelika i Roland, Romeo i Julia... Najsłynniejsi kochankowie literatury europejskiej zawsze fascynowali malarzy. W jaki sposób ich dzieje ukazywali i interpretowali wielcy artyści? Odkryjemy znane historie miłosne w dziełach twórców różnych epok.

18:00 - Romans z muzyką w tle - oprowadzanie muzyczne

Kim była Nieśmiertelna Ukochana Ludwiga van Beethovena? Jaką historię skrywa rzeźba Augusta Rodina "Pocałunek"? Czy George Sand była jedyną ukochaną Fryderyka Chopina? Podczas spotkania walentynkowego poznamy historie romansów sławnych kompozytorów, a obrazy i rzeźby o tematyce miłosnej będą towarzyszyć nam podczas zwiedzania. Nie zabraknie również muzyki – dźwięki wiolonczeli przeniosą nas w romantyczny klimat tego niezwykłego wieczoru.

 / Fot. Materiał prasowyW tygodniu poprzedzającym Walentynki Muzeum Narodowe zachęca do dzielenia się waszymi zdjęciami z ulubionymi dziełami sztuki (tzw. selfie). Możecie je umieszczać na swoich profilach na Facebooku i Twitterze z dopiskiem #miloscdosztuki. Najciekawsze zdjęcia zostaną nagrodzone.
Liczba miejsc na wydarzenia jest ograniczona. Zapisy od poniedziałku do piątku w godz. 9:00–15:00 pod numerem telefonu + 48 22 621 10 31 wew. 246 lub mailowo: edukacja@mnw.art.pl.

Informacja prasowa

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.