Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11638 miejsce

Walentynkowy koncert Andrzej Sikorowskiego i Mai Sikorowskiej w Łodzi

14 lutego w Filharmonii Łódzkiej ze specjalną dedykacją dla wszystkich zakochanych wystąpi rodzinny duet z Krakowa Andrzej Sikorowski wraz z córką Mają Sikorowską.

O fenomenie Andrzeja Sikorowskiego, lidera Grupy pod Budą napisano już bardzo wiele i bardzo wiele można jeszcze napisać. Artysta pisze słowa, komponuje i śpiewa, na każdy koncert przyciąga publiczność niczym magnes.

Teksty jego piosenek są trafne, mądre i prawdziwe. Odnajdujemy w nich ciekawą filozofię życia, bardzo bliską człowiekowi, wrażliwość, emocje. Na oficjalnym forum Andrzeja Sikorowskiego przeczytałem: "Kraków jest dumny z historii, Jana Pawła II i talentu Andrzeja Sikorowskiego".
Andrzej Sikorowski i Maja Sikorowska / Fot. mat. organizatora
Od siedmiu lat u boku swojego ojca zaczęła występować Maja Sikorowska, której repertuar łączy, ze względu na jej pochodzenie (matka Greczynka) dwie kultury - grecką i polską.

Wspólnie z Andrzejem Sikorowskim nagrała płytę „Kraków-Saloniki”, która zdobyła miano platynowej, płytę z kolędami i pastorałkami „Śniegu cieniutki opłatek”, a w 2009 r. krążek„Sprawa rodzinna”.

Materiał „Sprawy rodzinnej” to dzieło Andrzeja Sikorowskiego, ale możemy na niej znaleźć niespodzianki w postaci debiutu kompozytorskiego Mai, udziału Grzegorza Turnaua czy Soni Bohosiewicz.

Ojciec i córka na oficjalnej stronie internetowej o nowej płycie mówią tak:
"W jednej z piosenek Maja wyznaje, że nie jest trendy. To prawda. Nie dbamy bowiem o formaty i targety, obywamy się bez lapów i kompów, nie surfujemy po necie, nie mówimy sorki, narka, zajefajnie, słowem, kompletnie nie przystajemy do świata, w którym rządzi właściwie budowany PR. Mamy swój i jego fragmenty prezentujemy przy pomocy tego krążka. Zapraszamy do „patologicznego” świata Sikorowskich."

Również organizatorzy koncertu zapraszają do tego niezwykłego świata; do "dotknięcia" tej niezwykle rzadkiej perły, którą jest umiejętność szczerego wyrażania swoich myśli poprzez piosenkę; do wysłuchania piosenek o życiu, emocjach, miłości, przyszłości, o tym, co najistotniejsze dla tego rodzinnego duetu.

Podczas koncertu, ze względu na jego datę, na pewno nie zabraknie piosenek o miłości, jak np. piosenki pt. "I nic i nic":Bilety w cenie 80 zł i 90 zł można kupić w kasie Filharmonii, tel. 42 664 79 79; w Strefie Biletów - tel. 42 632 02 80 oraz www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl , www.eventim.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.