Facebook Google+ Twitter

Walentynowicz nie chce benefisu

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-07-28 21:59

Była działaczka Solidarności Anna Walentynowicz, 13 sierpnia będzie obchodzić swoje 80. urodziny. Benefisu z tej okazji nie chce, a na pomysł jego organizacji reaguje słowami - Jestem oburzona.

Prezydent Lech Kaczyński dekoruje Annę Walentynowicz Orderem Orła Białego (3 maja 2006) / Fot. kancelaria prezydenta RPOfiara represji komunistycznych, budowniczy wolności, Dama Orderu Orła Białego - tak mówi się o pani Ani. Jej zwolnienie ze Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 roku, dało początek strajkom stoczniowców, w następstwie których powstało NSZZ Solidarność. Dziś, przed zbliżającymi się obchodami swoich 80. urodzin, Anna Walentynowicz stanowczo odcina się od inicjatywy stowarzyszenia Blogmedia24. Blogerrzy postanowili zorganizować benefis z okazji święta działaczki.

Organizatorki przedsięwzięcia, Elżbieta Schmidt i Małgorzata Puternicka, na stronie internetowej stowarzyszenia, podały do publicznej wiadomości informację o organizacji benefisu urodzinowego dla pani Anny. Społeczny blogerski Komitet Organizacyjny chce uczcić osobę, która jest symbolem walki, wszystkich Ludzi Cienia.

Jubilatka nie kryje zaskoczenia, tym bardziej, że już dawno wyraziła swój sprzeciw wobec pomysłu obu pań. Walentynowicz jest też oburzona finansową stroną inicjatywy. Pieniądze na organizację benefisu są zbierane wśród społeczności internetowej, a komitet stara się o dofinansowanie urodzinowych obchodów przez władze najwyższego, państwowego szczebla. Już dzisiaj wiadomo, że udało się na ten cel zebrać prawie 8 tysięcy.

Skąd ta ostra reakcja u Walentynowicz? Być może bojowniczka o sprawy społeczne nie czuje potrzeby 'wyrwania z cienia', jak głosi tytuł publikacji stowarzyszenia Blogmedia24.


Źródła:
www.blogmedia24.pl/node/16961
www.blogmedia24.pl/node/15780
maryla.salon24.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.