Facebook Google+ Twitter

Wałęsa definiuje lewicę oraz prawicę. Korwin-Mikke triumfuje

"Prawica to ci, którzy wierzą w Boga oraz własność prywatną, lewica to ci, którzy nie wierzą w Boga i są zwolennikami własności państwowej" - oto propozycja podziału sceny politycznej przedstawiona przez Lecha Wałęsę.

Janusz Korwin-Mikke ma powody do triumfu. Bohater III RP przyznaje, że prawica to propagowanie własności prywatnej.

Lech Wałęsa powiedział, iż polska demokracja dojrzała do tego, aby podział na prawicę oraz lewicę był bardziej klarowny oraz czytelny dla wyborcy - "Bo co za nazwa Platforma, co to za nazwa PiS?"- zapytał były prezydent w programie "Fakty po Faktach".

Odpowiadam: kompletnie nic. A może o to właśnie ma chodzić? Przypomnijmy, że Platforma Obywatelska do dzisiaj jest uznawana przez wielu wyborców za partię konserwatywno-liberalną. Mało kto pamięta, że jej przedstawiciel Bronisław Komorowski, w trybie wyborczym pozwał do sądu Jarosława Kaczyńskiego, bo ten zarzucił mu, że popiera prywatyzację służby zdrowia. Doprawdy, nie ma gorszego słowa w ustach liberała niż prywatyzacja. To jeszcze nic. Wszak wiadomo, że Platforma Obywatelska to typowy "produkt" popkulturowy - do wszystkiego i do niczego, idealne miejsce dla celebrytów i podupadłych elit, ale jak wytłumaczyć to, iż w PO znajdowało się miejsce i dla Palikota i Gowina? Tego nie wiem. Być może Panie Prezydencie to jest odpowiedź na pańskie pytanie.

Zresztą, czy ta partia odniosłaby taki niespotykany sukces, gdyby była ideologicznie określona? Raczej nie. Dzisiaj wyborów nie wygrywa się na programy, ale na obrazy, a te PO ma jak z Hollywood.

Czytaj dalej --->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

konio
  • konio
  • 07.01.2012 13:49

Za przeproszeniem wszystkich "śmiertelnych" wrogów Wałęsy, zapytam:A w jakiż to inny sposób "zwykły obywatel"pojmuje różnicę polityczną pomiędzy prawą stroną a lewą?Nie wymagajmy od Wałęsy akademickiego wykładu z politologii w zakresie lateralnych zjawisk wspólczesnych nurtów politycznych,które w zasadzie są"politycznym majstrowaniem"znudzonych intelektualistów.Jeżeli ktoś wymaga od Wałęsy aby był teoretykiem,a nie praktykiem,to pomylił osoby albo rzeczywiście-jest jego śmiertelnym wrogiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 06.01.2012 20:44

Lechu ma rację i wie lepiej, tylko Wy nie potraficie tego pojąć maluczcy;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
"Mahomet Gandhi"
  • "Mahomet Gandhi"
  • 06.01.2012 15:59

Mędrzec Europy...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taaak ''Roma locuta, causa finita''. Krynico mądrości Lechu Wałęsa dziękuję ci za to , że dzielisz się nami maluczkimi swymi jakże głębokimi przemyśleniami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.