Facebook Google+ Twitter

"Wałęsa" - drugi teaserowy plakat trafił do sieci

Film "Wałęsa" do kin trafi 4 października. Pierwszy plakat do filmu, który znalazł się w sieci wywołał burzliwą dyskusję i serię graficznych komentarzy. Czy drugi wywoła równie gorące zainteresowanie i emocje?

"Wałęsa", plakat filmowy / Fot. Print ScreenDrugi teaserowy plakat "Wałęsy" właśnie trafił do sieci. Niezależnie od tego, czy nam się spodoba, czy nie, z całą pewnością zostanie dostrzeżony, zwłaszcza, że twórcy robią wszystko, by zwrócił on naszą uwagę - zalajkujcie lub zahejtujcie sami! - zachęcają, zastanawiając się jednocześnie głośno, "czy wywoła równie gwałtowną lawinę komentarzy, co pierwszy? "

Choć oficjalny opis brzmi interesująco:"Jak stało się możliwym, by jeden człowiek potrafił tak bardzo zmienić współczesny świat? W filmie o Lechu Wałęsie pytanie to stawia Andrzej Wajda . Wdzierając się w prywatność, nawet intymność związkowego przywódcy reżyser próbuje uchwycić fenomen przemiany prostego, skupionego na codzienności robotnika w charyzmatycznego przywódcę.", nazwiska twórców należą do wybitnych: reżyseria: Andrzej Wajda, scenariusz: Janusz Głowacki, autorem zdjęć jest Paweł Edelman, za charakteryzację odpowiadają Tomasz Matraszek i Waldemar Pokromski, kostiumami zajęła się Magdalena Biedrzycka, a scenografią Magdalena Dipont, aktorów wcielających się zarówno w pierwszoplanowe, jak i drugoplanowe role, lubimy i cenimy: Robert Więckiewicz ( Lecha Wałęsa), Agnieszka Grochowska (Danuta Wałęsa), Zbigniew Zamachowski (Nawiślak), Dorota Wellman (Henryka Krzywonos), Andrzej Grabowski (dyrektor stoczni), a "pełna patosu zapowiedź wbija w fotel powodując, że przez 40 sekund w przyspieszonym tempie odrabiamy lekcję historii przypominając sobie najtrudniejsze i najważniejsze chwile lat 80."


To jednak dopiero 4 października przekonamy się, czy "Wałęsa" okaże się hitem, czy... kitem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.