Facebook Google+ Twitter

Wałęsa: Lech Kaczyński ponosi winę za katastrofę smoleńską

Lech Wałęsa powiedział w "Kropce nad i", że winę za katastrofę smoleńską ponosi Lech Kaczyński. Jego zdaniem prezydent wraz z Jarosławem Kaczyńskim, niepotrzebnie domagali się drugiej wizyty w Katyniu.

Ten plik udostępniony jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 2.0. / Fot. MEDEFWałęsa stwierdził, że bracia Kaczyńscy wizytą w Katyniu chcieli rozpocząć kampanię wyborczą. "To jest jego, tylko jego, a właściwie tego drugiego wina – walka, konfrontacja, zaczęcie kampanii od pokazania się w Katyniu – i to kosztowało nas tak wiele" - powiedział były prezydent w TVN24. Jego zdaniem druga wizyta była niepotrzebna, bo 7 kwietnia miało miejsce w Katyniu historyczne spotkanie Tuska i Putina.

Wielki come back Wajdy. Wałęsa bohaterem nowego filmu

Wałęsa pytany o śledztwo w sprawie katastrofy powiedział, że Tusk miał dobre intencje i obecnie jego decyzje należy uznać za słuszne. Krytykę działań premiera uznał za bezzasadną. "Trzeba było mu wcześniej podpowiedzieć. Nikt nie zdążył, nikt nie zrobił" - mówił.

W kontekście wypowiedzi Ryszarda Terleckiego z PiS, Monika Olejnik nawiązała do sprawy rozliczenia komunistycznych generałów. Zdaniem Wałęsy wybrali oni mniejsze zło, bo zdawali sobie sprawę, że Polska nie ma szans na wolność od ZSRR.

To niepoważne -Wałęsa w sprawie decyzji IPN w sprawie dostępu do jego teczki

Lech Wałęsa odpowiedział również na pytanie o podpisane w latach 70, zobowiązanie współpracy z SB. "W tamtym czasie wszyscy podpisywali i ja też podpisałem. Podpisałem nie z myślą, że kiedykolwiek przejdę na tamtą stronę, że zdradzę, tylko z myślą "jak was ograć", "już ja wiem, gdzie jest błąd" - stwierdził.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (122):

Sortuj komentarze:

Panie Mirku- Dla mnie ten pan ( B.U.F.O.R) jest tak obojętny, że na jego temat nigdy nie zabierałem głosu. Tym bardziej, że mnie nie oszukał bo nie miał okazji ale tylu innych...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek Kramarz
 • Mirek Kramarz
 • 30.04.2011 14:16

To pan się z choinki urwał Panie Wyppich?? A jeszcze niedawno właził mu Pan
delikatnie w d... Czytam od czasu do czasu Panskie komentarze i stwierdzam że
nie orientuje sie w sytuacji politycznej w Polsce!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiec jednak prawda, ze b.Prezydent byl "Bolkiem"

Komentarz został ukrytyrozwiń
lolek
 • lolek
 • 08.03.2011 14:49

Bolek !!

Komentarz został ukrytyrozwiń
POPIERAM PIS
 • POPIERAM PIS
 • 08.03.2011 11:29

ALE B.U,F.O.N

Komentarz został ukrytyrozwiń
POPIERAM PIS
 • POPIERAM PIS
 • 08.03.2011 11:27

ALE BUFON

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ten rozmach zwany Bizancjum był niepotrzebny. Wizyta w wszystkich aspektach niepotrzebna. Szkoda ludzi zamordowała ich chora ambicja 2 ludzi. Kukiełki i tego co trzymał sznurki przez wszystkie lata.Ciekawe co się nagrało w telefonie satelitarnym.Wpływ rządu na to był taki jak na erupcję wulkanu. Na siłę szuka się winnych a jest ich tylko 2. Obłąkańczo chorych na władzę.Szkoda wszystkich . Tylko jak kilka dni pada deszcz to łatwo przewidzieć, że będzie błoto.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trudno podejmować rozmowę o Polakach podających na przywitanie nogę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tadzio Kamrat
 • Tadzio Kamrat
 • 04.03.2011 00:21

Zapomniał mały wieszcz, że sam z Pawlakiem latali oddzielnie do USA, na to samo spotkanie i do tego mieszkali w oddzielnych miejscach. Wtedy nie mówił nic, że to np."marnowanie pieniędzy podatnika" i że politykę zagraniczną prowadzi premier z ministrem z MSZ-u. Taki to człowieczek!
A taki to nie lubi mądrzejszych od siebie, którzy mają inne zdanie niż on, jak np. obaj Panowie Kaczyńscy, którzy posiada/li więcej wiedzy 'pod paznokciami' niż ten Boluś w całej głowie. Ale takeśmy sobie wybrly, to teraz i mamy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
arek
 • arek
 • 03.03.2011 20:10

Lechu ma rację, ale trudno się przyznać, i PISuary muszą na kogoś zwalić winę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.