Facebook Google+ Twitter

Wałęsa: najpierw ratować, potem rozliczać

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-04 16:06

W Sejmie trwa debata na temat przyszłości stoczni w Gdańsku i Szczecinie. Minister skarbu Aleksander Grad zapewniał posłów, że Polska jest przygotowana na ewentualną negatywną decyzję Komisji Europejskiej w sprawie polskich stoczni.

W tym momencie najgorsze jest wzajmne obarczanie sie winą sytację w Stoczni Gdańskiej komentował dzisiejszą debatę w Sejmie były prezydent Lech Wałęsa. Jego zdaniem teraz trzeba pracować nad ratowaniem stoczni, a pózniej rozliczać winnych.

Winą za trudną sytuację polskich stoczni minister skarbu Aleksander Grad państwa obarczył poprzednie ekipy rządowe. W opublikowanej przez ministerstwo " Białej Księdze" znajduje się wykaz działań, które zdaniem ministra doprowadziły stocznie do obecnej sytuacji.

Komisja Europejska czeka na konkretne propozycje prywtayzacji Stoczni w Gdyni i w Szczecienie do przyszłego piątku - 12 września. Jeśli do tego czasu nie znajdą inwestora będą musiały oddać pieniądze, które w różnej formie dostały od państwa. To może doprowadzić do ich upadku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.