Facebook Google+ Twitter

Wałęsa nie powinien dostać Nobla?

Według testamentu Alfreda Nobla, pokojowa nagroda ma być przyznawana osobom, które bezpośrednio przyczyniły się do rozbrojenia, braterstwa narodów i akcji pokojowych. Zdaniem komentatorów nie wszystkie nagrody trafiły w odpowiednie ręce.

Były prezydent wciąż musi przekonywać do prawdziwości swoich zasług / Fot. Mikołaj Suchan/PolskapresseZdaniem norweskiego prawnika i pisarza Fredrika Heffermehla na zaszczytne wyróżnienie nie zasłużyli między innymi: Matka Terasa z Kalkuty, ex-premier Finlandi Martti Ahtisaari, prezydent Barack Obama oraz Lech Wałęsa. Heffermehl podkreśla, że nie są to bojownicy o pokój.

Kontrowersje wokół decyzji Norweskiego Komitetu Noblowskiego narastają od lat. Podziela je wielu skandynawskich prawników i publicystów.

Coraz częściej podnoszą się glosy, że sztokholmski zarząd Fundacji Noblowskiej powinien mieć wpływ na ostateczne decyzje w sprawie pokojowej nagrody
podała Interia.pl za IAR.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 10.04.2012 17:58

pokojowa nagroda nobla... czy w czasach nobla były wogóle akcje pokojowe ? coś mi sie wydaje ze chyba nie!!misje pokojowe to chyba druga połowa 20 wieku pod egida ONZ...a nobel dla wałęsy .. jak najbardziej zasłużenie i my polacy jesteśmy z tego dumni... i

Komentarz został ukrytyrozwiń
TW
  • TW
  • 23.02.2012 23:20

Niezła rzeźnia była w dzisiejszym programie Pospieszalskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Efekty widzimy dzisiaj w Iraku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

... z Lechem Wałęsą przede wszystkim chodziło aby zagrać na nosie PRL..owskiemu aparatowi władzy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pokojowa Nagroda Nobla dla Baracka Obamy za "nadzwyczajne wysiłki na rzecz wzmocnienia międzynarodowej dyplomacji i współpracy międzyludzkiej" ... to była dla mnie jedna z najbardziej kontrowersyjnych decyzji Komitetu Noblowskiego ostatnich lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.