Facebook Google+ Twitter

Wałęsa nie spotka się z Ganleyem w Paryżu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-22 07:29

Lech Wałęsa nie spotka się z przewodniczącym partii Libertas Declanem Ganleyem w Paryżu - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Zdaniem gazety, choć były prezydent nie poleci do Francji być może pojawi się na konwencji tej partii w Gdańsku.

Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", prezydent nie otrzymał zaproszenia do udziału we francuskiej konwencji partii Declana Ganleya. Informację potwierdził prezes Instytutu Lecha Wałęsy Piotr Gulczyński.

Dziennik pisze, że 4 czerwca może dojść do spotkania Declana Ganleya z byłym prezydentem. Tego dnia Libertas chce w Gdańsku zorganizować środkowoeuropejską konwencję z udziałem liderów ugrupowania z krajów bałtyckich, Czech, Węgier i Słowacji. Ma na niej pojawić się również Ganley.

Informatorzy "Rzeczpospolitej" z kręgu władz Libertas Polska oczekują, że Lech Wałęsa, który 4 czerwca wieczorem ma być na rocznicowym koncercie w Gdańsku, weźmie udział także w ich imprezie.

Udział Lecha Wałęsy na kongresach Libertasu w Rzymie i Madrycie wywołał wiele kontrowersji. Byłego prezydenta spotkała za to krytyka ze strony polityków PO, PiS i SLD. Jednak jak wynika z sondażu GFK Polonia, Wałęsa nie wiele stracił w oczach rodaków. 54 procent badanych uważa, że nie ma potrzeby wycofania byłego prezydenta z unijnej Rady Mędrców. Odmiennego zdania jest 37 procent Polaków. Sondaż przeprowadzono 21 maja na próbie 500 dorosłych Polaków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.