Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

102679 miejsce

Wałęsa o bojkocie Euro: To hipokryzja

W wypowiedzi dla portalu gazeta.pl, były prezydent Lech Wałęsa z dużym sceptycyzmem podchodzi do akcji bojkotu meczów Euro 2012 na Ukrainie.

 / Fot. Grzegorz Mehring/PolskapresseDla Lecha Wałęsy działania, podejmowane przez przywódców państw zachodnich, nie są do końca szlachetne. "Jeżeli to ma być szczere, jeżeli ma być prawdziwe, to trzeba bojkotować także Chiny. Była ku temu okazja i nikt tego nie robił, a tam się przecież dużo gorsze rzeczy dzieją" - powiedział Wałęsa.

Były prezydent, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, podkreśla także, że politycy krajów zachodnich nie mogą nie reagować na sytuację byłej premier Julii Tymoszenko. Ta reakcja musi być jednak inna, niż ta, którą proponują przedstawiciele klasy politycznej krajów Europy Zachodniej.

Według Wałęsy nie można wykorzystywać sportu jako narzędzia w walce politycznej: "Można tam pojechać i znaleźć jakiś sposób. Można szaliki założyć, można w inny sposób wyrazić swój sprzeciw" - konstatuje Lech Wałęsa.

Sprawa Julii Tymoszenko, która została skazana przez Sąd Najwyższy Ukrainy za zawarcie niekorzystnej dla skarbu państwa umowy gazowej z Rosją, jest w ostatnich dniach bardzo szeroko komentowana przez polskich i zachodnich polityków.

Do bojkotu imprezy wezwała już kanclerz Merkel i przewodniczący KE-Jose Manuel Barroso. Polskie władze, ustami prezydenta Bronisława Komorowskiego i premiera Donalda Tuska, zdecydowanie sprzeciwiają się takiej formie protestu.

Postawa polskich władz wywołuje wściekłość opozycji, która domaga się nawet przeniesienia meczu finałowego Euro 2012 z Kijowa do Warszawy. "UEFA powinna w tej sytuacji co najmniej przenieść finał mistrzostw z Kijowa do Warszawy. Inne reakcje będą niestety niemym przyzwoleniem na dalsze niedemokratyczne działania rządu ukraińskiego" - pisze na swoim blogu Jarosław Kaczyński.

Niestety, to, co w tym sporze najważniejsze, czyli sytuacja Julii Tymoszenko, nadal się nie poprawia.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

KAZ
  • KAZ
  • 06.05.2012 21:09

WAŁĘSA I TY SIĘ NAZYWASZ CZŁOWIEKIEM SOLIDARNOŚCI WSTYD NA CAŁY ŚWIAT.TYLKO KACZOR I LEWANDOWSKI MAJĄ JAJA W TYM KRAJU !!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
TED
  • TED
  • 06.05.2012 21:03

PO-JEBY --TUSUK RUCH FIUTA WEŹCIE SIĘ DO ROBOTY DOŚĆ NIERUBSTWA I ZASŁANIANIA SIĘ PISEM DOŚĆ OKRADANIA POLAKÓW DOŚĆ KŁAMANIA !!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ala
  • ala
  • 06.05.2012 20:48

z ta rola cierpietnika tymoszenko to dajmy se spoko!! milionerka obłowiła sie na paliwach i teraz gra cyrk to i uczciwi ludzie siedza i co ? odszkodowanie daje im kraj 5 groszy a wy fanzolicie coś o tymoszenko!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polak nie zmanipulowany
  • Polak nie zmanipulowany
  • 06.05.2012 13:41

Dla uczciwych Polaków i tych co plują na Polskę .
http://www.twojewiadomosci.com.pl/content/na-czym-skupiaj%C4%85-uwag%C4%99-niemieckie-media-w-polsce

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polska -Ukraina
  • Polska -Ukraina
  • 06.05.2012 11:12

Alianci Polskę zdradzili w Jałcie i wepchnęli nas Polaków w łapska Sowietów czytaj Stalina .Tez wpierw wrednie postępowali wobec Polski ;TAK JAK TERAZ WOBEC UKRAINY .
Teraz Ukrainę wpychaj w ręce Rosji , poniewaz już dawno tzw. zachód ZDRADZIŁ UKRAIŃCÓW I UKRAINĘ .Teraz tylko szukają sposobu jak to uwiarygodnić i jeszcze mocniej wypchnąć od cywilizacji zachodnioeuropejskiej.Każdy kto chce zbojkotować ten turniej , to jest zdrajca narodu UKRAIŃSKIEGO. jest wredny , cyniczny cham!! .

Komentarz został ukrytyrozwiń
jon dunbar
  • jon dunbar
  • 06.05.2012 10:30

Pan lech Wałęsa ma rację z całym szacunkiem do cierpień pani Julii tymoszenko ale od tatr do morza są umarzane są sprawy pobić ludzi na komisariatach więc zanim będziemy występować w obronie cierpiacej pani Juli tymoszenko popatrzmy co dzieje się u nas.

Komentarz został ukrytyrozwiń
ABC
  • ABC
  • 06.05.2012 06:59

Dużo gorsze rzeczy dzieja sie w Korei północnej...
A Wałęsa jak zwykle powiedział co wiedział.
Kaczyński zagrał b sprytnie, jesli np. przeniesie sie euro do Warszawy, ma sympatie wszystkich kibicow. Super polityk!

Komentarz został ukrytyrozwiń
ujokot
  • ujokot
  • 06.05.2012 05:26

walesa jest madrzejszy niz jegomosc kaczynski.ta madrosc wychodzi z tego ze poznal zycie od dolu.kaczynski bez doradcow jest gotowy.drugiego takiego ze swieca szukac

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wali mnie to!
  • Wali mnie to!
  • 05.05.2012 22:53

Pozostaję w przeświadczeniu, że Ukraina i przeciętny obywatel tejże, ma głęboko w dupie sytuację w Polsce; jej problemy, politykę, skazanych i bitych, oraz ceny kaszanki na Targówku. Uważam, że analogicznie przeciętny obywatel Polski, w tym ja - także ma w dupie Ukrainę z Julią Tymoszenko włącznie. Natomiast zarówno Ukraińcy i jak i Polacy wiedzą, że więzienia to nie sanatoria...

Komentarz został ukrytyrozwiń
max
  • max
  • 05.05.2012 17:48

@bolek -- autorytet światowy??, dla takich baranów jak ty.