Facebook Google+ Twitter

Wałęsa o gejach - wyniki sondażu "Rzeczpospolitej"

Czy Lecha Wałęsę "popiera prawie cały naród, a przeciwko jest paru opiniotwórczych ludzi"? Zdecydowanie nie. Tak przynajmniej wynika z badań, które na zlecenie "Rz" przeprowadził Instytut Homo Homini.

Wałęsa o gejach - wyniki sondażu "Rzeczpospolitej" / Fot. Print ScreenMimo, że Lech Wałęsa wciąż zażarcie broni swych słów, a w sieci publikuje głosy poparcia, to z sondażu Homo Homini przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej" wynika, że ze słowami prezydenta utożsamia się 31 proc. społeczeństwa, przy czym zdecydowanie popiera go 13 proc. badanych, a 18 proc. twierdzi, że raczej go popiera.

Ponad połowa, bo 59 proc. osób, które wzięły udział w badaniu z całą pewnością nie wysłałoby gejów ani do ostatnich rzędów, ani tym bardziej za mur Sejmu. Zdecydowanie nie uczyniłoby tego 38 proc. badanych, a 21 proc. deklaruje umiarkowany sprzeciw przeciw słowom Wałęsy.

W rozmowie, którą z byłym prezydentem przeprowadziła "Rzeczpospolita", Lech Wałęsa nadal podtrzymuje swoje stanowisko. Wyniki sondażu absolutnie go nie przekonują i zupełnie nie biorąc ich pod uwagę nadal twierdzi, że " Ludzie kierują się polityczną poprawnością. W rzeczywistości 99 proc. sądzi tak jak ja. A przeciw jest tylko 1 proc."

Noblisty nie przekonał także syn Jarosław, który po kontrowersyjnych słowach Wałęsy powiedział: "Nie zgadzam się z ojcem. Chciałbym z nim porozmawiać. Powiem mu, że żyjemy już w innym świecie i że tak, jak kiedyś on walczył o wolność, tak my teraz walczmy o równouprawnienie. Ojca trudno będzie przekonać, ale usiądziemy całą rodziną, porozmawiamy, może się uda. Może dobrze byłoby, gdyby po tym, co powiedział o homoseksualistach, ojciec miał problemy na Zachodzie. Jeśli nie chce słuchać naszych głosów, może przekonają go koledzy nobliści. Bezrefleksyjny człowiek jest skazany na porażkę". Na łamach "Rz" Lech Wałęsa powiedział – "Odbyliśmy z synem rozmowę na temat homoseksualistów. I pozostaliśmy przy swoich zdaniach."

Zdaniem socjologa prof. Pawła Śpiewaka, wyniki badania nie świadczą o większej akceptacji Polaków dla gejów.- "To nie jest sondaż na ten temat. To jest badanie, które pokazuje, że większość Polaków nie akceptuje tak ostrego języka wykluczającego homoseksualistów. Wałęsa przesadził, bo użył słów, które dla większości Polaków są nie do przyjęcia " - powiedział "Rz" profesor.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Nie wierzę w sondaże na zamówienie,idiotyczna poprawność polityczna nie pozwala puścić prawdy jak i co myślą naprawdę Polacy.I ta nazwa tego instytutu" Homo.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram wypowiedź Wałęsy

Komentarz został ukrytyrozwiń

ja go popieram

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.