Facebook Google+ Twitter

Wałęsa oburzony pomysłem ks. Jankowskiego

  • Źródło: Dziennik Bałtycki
  • Data dodania: 2006-09-09 10:00

Reklama wody mineralnej "Jankowski" ma być kręcona na terenie Stoczni Gdańsk. W roli głównej wystąpi ksiądz prałat Henryk Jankowski.

Były prezydent i bliski przyjaciel ks. Jankowskiego Lech Wałęsa jest oburzony takim pomysłem. - Ksiądz to święta osoba. Nie przystoi jej udział w reklamie - mówi były prezydent.

A reklama wody, która już za tydzień pojawi się na sklepowych półkach, ma być emitowana na antenie Telewizji Trwam ojca Tadeusza Rydzyka.

Pakuję się i wyjeżdżam. Co za czasy, w których przyszło nam żyć - zareagował Lech Wałęsa na wiadomość, że telewizyjna reklama wody "Jankowski" ma być kręcona między innymi na terenie Stoczni Gdańskiej.
- Księdzu nie przystoi udział w reklamie, to święta osoba - dodaje były prezydent. Lech Wałęsa odmówił wzięcia udziału między innymi w reklamie pizzy, za którą mógł zarobić pół miliona dolarów. Swoją twarzą nie firmowałby wódki. - Nie zgoliłbym też wąsów dla pieniędzy - przyznaje.

Z kolei Roman Gałęzewski, przewodniczący stoczniowej "Solidarności", popiera przedsięwzięcie ze względu na jego szczytny cel. Część dochodu ze sprzedaży wody zasili budowę bursztynowego ołtarza.
Co ciekawe na terenie Stoczni Gdańskiej przez 40 lat funkcjonowała rozlewnia wody. - Mamy tu aż pięć ujęć wody o najwyższym gatunku, kiedyś była ona sprzedawana między innymi do Stoczni Remontowej - przyznaje Gałęzewski.
"Dziennik Bałtycki" jako pierwszy ujawnił w czwartkowym wydaniu, że ksiądz prałat ma zamiar wziąć udział w reklamie wody mineralnej "Jankowski". Później miałaby być ona emitowana na antenie Telewizji Trwam.

Katarzyna Gruszczyńska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wielu ludziom wiele rzeczy nie przystoi - ciekawe, czy p. LW oglądał wczorajszy program z p. Walentynowicz na TVPuls (ok 19:00)...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.