Facebook Google+ Twitter

Wałęsa: Polska to nie prywatne ranczo Kaczyńskich

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-29 07:38

- Ludzie aktywni mieli teczki. Ci, co nie walczyli, nie mają nic, a udają bohaterów. Czyści są tchórze - mówi Lech Wałęsa. "Rzeczpospolita" publikuje wywiad z byłym prezydentem. Odnosi się on w nim do książki dwóch historyków IPN, na podstawie której recenzent pracy Andrzej Zybertowicz stwierdził, że legendarny przywódca "Solidarności" był tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa.

Lech Wałęsa w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" opowiada się za badaniami historycznymi. Zastrzega przy tym, że nie mogą się one opierać jedynie na ubeckich materiałach. Zdaniem Wałęsy autorzy książki powinni zwrócić się do niego jako źródła z zapytaniem, jak było naprawdę. W opinii byłego lidera "Solidarności" autorzy książki nie chcą niczego w swojej publikacji wyjaśnić. - Mają swoją teorię i robią wszystko, żeby ją udowodnić - podkreśla były prezydent.

Lech Wałęsa uważa, że bracia Kaczyńscy chcą zniszczyć zwycięstwo "Solidarności", bo sami nie zdążyli wziąć w nim udziału. W opinii byłego prezydenta mogło to wynikać z tchórzostwa albo z braku chęci do walki.
W opinii Wałęsy już dawno należało wszcząć procedurę odwołania Lecha Kaczyńskiego ze stanowiska prezydenta. - Polska to nie prywatne ranczo Kaczyńskich - mówi Wałęsa i podkreśla, że odwołanie powinno odbyć się z zachowaniem wszelkich procedur.

Były prezydent obawia się, że obecny rząd nie chce doprowadzić do rozliczenia rządów braci Kaczyńskich. W opinii Lecha Wałęsy, premier Donald Tusk jest w tej sprawie "za grzeczny", co zdaniem może się dla niego źle skończyć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Szanuję Prezydenta Wałęsę.
To co mówi i pisze, jednak, to stek bzdur.

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://cybuch.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=107&Itemid=47

... i wszystko jasne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.