Facebook Google+ Twitter

Wałęsa rozmawiał z kubańskim dysydentem. Farinas prowadził strajk głodowy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-12 18:14

Prowadzący strajk głodowy kubański dysydent Guillermo Farinas stracił przytomność i trafił do szpitala. Mężczyzna przebywa na oddziale intensywnej terapii.

Były prezydent Lech Wałęsa powiedział IAR, że rozmawiał przez telefon z Giullermo Farinasem. Informację o tym, że Farinas jest w złym stanie i trzeba mu pomóc z tego wyjść Wałęsa otrzymał od kubańskich dysydentów.

Były prezydent starał się przekonać Giullermo Farinasa, aby żył dla wolnej Kuby. - Farinas jest jednak w takim stanie, że żadnych argumentów nie przyjmuje - powiedział Wałęsa.

Giullermo Farinas stracił przytomność po 15 dniach głodówki. Przedstawiciel szpitala Santa Clara, w którym przebywa, powiedział, że stan mężczyzny jest poważny. Giullermo Farinas rozpoczął głodówkę tuż po śmierci więźnia politycznego Orlando Zapaty, który przez ponad dwa miesiące prowadził strajk głodowy.

Po śmierci Zapaty Parlament Europejski stwierdził, że tragedii tej można było uniknąć. Europarlament zażądał też uwolnienia kubańskich więźniów politycznych. Według dysydentów jest ich około 200.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.