Facebook Google+ Twitter

Wałęsa: W Smoleńsku dostaliśmy po łapkach od opatrzności

Lech Wałęsa powiedział, że odpowiedzialny za katastrofę smoleńską jest obóz, który w świętym miejscu, jakim jest Katyń, chciał robić kampanię wyborczą. Według byłego prezydenta prezes PiS oskarża rząd o zamach, ponieważ czuje się za nią moralnie odpowiedzialny. "Chcieli z takim przytupem zacząć, no i dostaliśmy po łapkach za to".

 / Fot. Grzegorz Mehring/PolskapresseWedług Wałęsy kluczem do poznania prawdy o katastrofie smoleńskiej jest opublikowanie ostatniej rozmowy braci Kaczyńskich. Według niego prędzej czy później to nastąpi, a wtedy naród pozna prawdę o Smoleńsku. Wałęsa twierdzi, że osoby odpowiedzialne za tę tragedię z kręgu PiS zostaną zamknięte w ośrodkach dla psychicznie chorych i popełnią tam samobójstwo.

Wałęsa doszukuje się w katastrofie smoleńskiej ingerencji boskiej. W jego ocenie Bogu nie spodobało się to, że bracia Kaczyńscy próbowali zbić kapitał polityczny na grobach pomordowanych Polaków w Katyniu: "Dostaliśmy po łapkach od opatrzności za to, że próbowaliśmy użyć świętej sprawy, strasznie wielkiej rzeczy do rozgrywek wewnętrznych" - powiedział Wałęsa w Radiu Zet.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (17):

Sortuj komentarze:

Były Prezydent w swojej prostocie zapomniał dodać, że samoloty nie są przystosowane do lądowania na drzewach, kaczory również(sic!)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyznam, że na byłego Prezydenta Lecha Wałęsę głosowałem dwukrotnie, nie czuję się najlepiej z tą świadomością i od tego czasu nie głosuję już w ogóle

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozdrawiam serdecznie panie Andrzeju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lech Wałęsa w swoim czasie dokonał wielkich rzeczy.I nikt nie ma zamiaru odbierać czy pomniejszać Mu tych sukcesów. Jednak obecnie stając się politykierem traci wiele. Abstrahując od w/w wypowiedzi to lepiej by było, gdyby poprzestał komentowania obecnych wydarzeń bo po prostu ich nie rozumie. Dla mnie dawno przestał być bohaterem.
Panie Andrzeju ja też posiadam wiedzę na ten temat, bo znam "wnętrze" i to co działo się na zewnątrz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Panie Grzegorzu , dziękuję za wyjaśnienie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do Andrzej Przybylski - aby każdy mógł to zauważyć przytoczyłem oryginał. Wystarczy je porównać żeby zauważyć, że autor wybiórczo wybrał fragmenty kilku wypowiedzi żeby zmienić sens wypowiedzi prezydenta Wałęsy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elżbieto - mój komentarz był pod adresem pani: Kinga Scha

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Panie Grzegorzu , a napisał Pan że żartuję .Ładnie to tak ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bravo Lechu tez sie z tym zgadzam

Komentarz został ukrytyrozwiń

I owszem. Ten artykuł jest oszukany. Cytuję oryginalną wypowiedź:
"Według mnie, od razu, od początku mówiłem i powtarzam, nie było żadnego zamachu. Były nieodpowiedzialne decyzje i one doprowadziły do nieszczęścia. Dzisiaj, niektórzy chcą, nie wytrzymują obciążenia, bo prawda wychodzi i wyjdzie na jaw i to niedługo, nie obciążą sumienia swego, nie są w stanie w sumieniu wytrzymać i dlatego obojętnie co, żeby się usprawiedliwić, żeby mieć jakiś wentyl potrzebują jakiegokolwiek zamachu, żeby usprawiedliwić swoją odpowiedzialność za to, co się stało."
" Nie wie pani, poważni ludzie uważają to za nieodpowiedzialne decyzje, rozmowy, nieodpowiedzialne argumentacje i wiedząc o tym, że prędzej czy później wszelkie dowody udowodnią, że to nie jest prawda i zobaczymy, co zrobią ci odpowiedzialni. Albo znajdą się w psychicznym ośrodku, albo popełnią samobójstwo, nie wytrzymają obciążenia, a to już jest widać. I dlatego też szukają na wszelki sposób, znaleźć chociaż coś żeby to był zamach."
"Monika Olejnik: Ale kto się ma, przepraszam, panie prezydencie w psychicznym ośrodku.

Lech Wałęsa: No ci, którzy podejmowali wtedy decyzje, którzy chcieli rozpocząć taniec prezydencki od Katynia, użyli świętej, świętego miejsca do walki wyborczej, chcieli z takim przytupem zacząć, no i dostaliśmy po łapkach za to, że używamy takich rzeczy, do takich...

Monika Olejnik: Ale od kogo po łapkach?

Lech Wałęsa: Od narodu, jak od kogo? Od Opatrzności, za to, że próbowaliśmy użyć świętej sprawy, strasznie wielkiej rzeczy do rozgrywek wewnętrznych.

Polecam całość: http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET/Blog/Lech-Walesa4

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.