Facebook Google+ Twitter

Wałęsa wyjeżdża z Polski? Historyk IPN twierdzi, że były prezydent miał nieślubne dziecko

Lech Wałęsa zagroził w niedzielę, że nie weźmie udziału w rocznicowych spotkaniach, odda "wszystkie nagrody i zaszczyty" i ostatecznie wyjedzie z kraju. Były prezydent tak zareagował na książkę Pawła Zyzaka "Lech Wałęsa. Idea i historia".

Wpis z blogu Wałęsy / Fot. http://www.mojageneracja.pl/1980Nie żartuję

W związku z kolejnym bezkarnym atakiem na mój życiorys { za paszkwilem, gniotem Cenckiewicza zrobionym z dopasowywanych z całej dokumentacji SB, różnych kserokopii donosów i raportów SB ] tym razem już w kolejnym ataku Zyzak, bez żadnych nawet kserokopii, całkowicie od początku do końca ze zmyślonymi obrzydliwymi barbarzyńskimi pomówieniami.

W związku z tym że te ataki wychodzą z instytucji demokratycznych struktur Państwa , o które walczyłem.
Do chwili opanowania w obowiązującym prawie rezygnuje z wszelkiego uczestnictwa w rocznicowych uroczystościach i podobnych spotkaniach. Demokratyczne Państwo nie może w nieskończoność na coś podobnego pozwalać.
Walczyłem o inne Państwo i inne zachowanie przedstawicieli struktur tego Państwa.


Taki wpis pojawił się dziś na oficjalnym blogu który były prezydent prowadzi na Mojej Generacji. / Fot. Lech Wałęsa. / Fot. G. Mehring/Polskapresse

To wszystko z powodu książki "Lech Wałęsa. Idea i historia". Jej autor, do niedawna student historii, obecnie pracownik krakowskiego IPN (promotorem magisterium jest prof. Andrzej Nowak, szef konserwatywnego miesięcznika "Arcana") napisał m.in., że były prezydent w latach 60. miał nieślubnego syna (ur. w 1963 r. w miejscowości Łochocina), który miał na imię Grzegorz. Wałęsa miał go ze swoją sympatią Wandą, ale syn utopił się.

Historyk z IPN twierdzi, że praca opiera się nie tylko na informacjach od anonimowych osób, co zarzuca mu wielu historyków, ale też na dokumentach i opracowaniach. Nie chce jednak ujawnić tożsamości informatorów, bo mieli go o to prosić - twierdzi Gazeta.pl..

W piątek były prezydent w "Kropce nad i" w TVN 24 powiedział, że "Zyzak pisze bzdury i nie trzyma się żadnych faktów". Dlatego Wałęsa zapowiada, że nie weźmie udziału w żadnej z uroczystości rocznicowych, na które zostanie zaproszony, a ostatecznie wyjedzie nawet z Polski.

Publikację Zyzaka na łamach "Rzeczpospolitej" krytykuje nawet Piotr Gontarczyk, historyk z IPN, współautor książki "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii"

Zobacz także:
Tusk: Wałęsa jest skarbem narodowym

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (53):

Sortuj komentarze:

Dawno, dawno temu, uważałem, że demokracja to szczyt osiągnięć myśli ludzkiej. Dziś, gdy już wiem, że można demokratycznie przegłosować, że 2+2 to 5, uważam, że tylko za PRAWDĘ warto położyć głowę pod topór. Tylko fakty, fakty i jeszcze raz fakty się liczą... a nie pobożne życzenia. Komu przeszkadza IPN i odkrywanie prawdy...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.04.2009 16:05

Kuba Druży, skoro potrzebujesz odświeżenia pamięci i chciałbyś aby GosiaM Cię przeprosiła:

Kuba Druży 29.03.2009 23:37
I jakie znowu "zniszczyć"? Skoro dla Ciebie odkrywanie kurtyny i ukazywanie PRAWDY na temat jakiegokolwiek człowieka jest równoznaczne z jego niszczeniem to nie pytam o więcej. Hitlera tez dałoby radę wybielić, gdyby tak zebrać same jego plusy i dołożyć parędziesiąt historii i anegdot do jego życiorysu, jak to ma w zwyczaju czynić gawędziarz (tak, tak, inaczej tego sie nazwać nie da) Wałęsa.

Ja uważam, że jeśli już, to raczej Ty powinieneś przeprosić i dałam już wcześniej temu wyraz:

szeba 30.03.2009 11:21
Kuba Druży, czy nie rozkręciłeś się za bardzo porównując Wałęsę z Hitlerem? Trochę umiaru!

Jadwigo, lepiej nie można tego ująć - sarkofag na esbecję, jak na Czarnobyl! A kiedy ludzkość dorośnie do zneutralizowania tych zagrożeń, to wtedy może odkryć i badać, co gnębiło biednych XX- wiecznych ludków (XXI-wieczni może już sobie poradzą).

Komentarz został ukrytyrozwiń

a i jeszcze oczywiście w kontekście stwierdzenia userki, że źródła IPN są "niewiarygodne, bo zawierają jednostronne informacje, które zostały sporządzone przez SB." Zuzia dała przykład dylentactwa, stąd informacja czym jest IPN.

Co do w "większych problemów" - ten argument drażni mnie osobiście. Może i są większe, nie powoduje to jednak, że należy zamknąć dyskusję historyczną i zamknąć IPN. I nie mówię tu o kazusie Lecha Wałęsy, bo tu IPN miał wpadki, ale o całokształcie działalności instytutu. Nie można odciąć się od historii, zacytuję Santayanę kolejny raz: "kto nie pamięta własnej historii jest skazany na jej powtórzenie"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Agnieszko, przytaczam w kontekście wypowiedzi, że IPN jest głupie, a nie w kontekście nieślubnych dzieci. POza tym okazało się, że IPN nie ma de facto nic wspólnego z książką Zyzaka. Powstała ona na bazie pracy magisterskiej tegoż ostatniego, a wyda ją osobne wydawnictwo

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Moim zdaniem w Polsce są większe problemy i trzeba się nimi zająć, a nie bawić się w jakiś głupi IPN, który nie zawsze czerpie informacje z wiarygodnych źródeł."

Rafale, czy zaprzeczysz temu, że są w Polsce większe problemy?
Userka wyraziła zniecierpliwienie, to wszystko.
I nie bardzo rozumiem, dlaczego w kotekście nieślubnego nieżyjącego syna Wałęsy przytaczasz obszerne info nt. IPN - czyżby potomek ów należał do NKWD i razem z tatą spacyfikowali to i owo?

Marian mnie tu szarpie i każe się roześmiać, hahaha! żeby każdy wiedział, hahaha! że to żart taki jest.

Komentarz został ukrytyrozwiń

frau-s-frau - jeszcze raz upierdliwie się do Ciebie zwracam. I pomyśleć, że kilka dni temu pisałem o wywalaniu historii w Wielkiej Brytanii - link
U nas póki co nie wyrzucili z programów tego przedmiotu, ale jak czytam Twoje wypowiedzi ręce mi opadają :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

frau-s-frau - jeżeli myślisz, że jedynym źródłem wiedzy IPN są tylko archiwa bezpieki jesteś w błędzie. W ramach IPN działają:

Główna Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu,
Biuro Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów,
Biuro Edukacji Publicznej,
Biuro Lustracyjne.

Pierwsza na powyższej liście Główna Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu zajmuje się:

- zbrodniami dokonanymi przez aparat cywilny i militarny III Rzeszy na ziemiach okupowanej Polski,deportacjami do Obozów Koncentracyjnych.
- deportacjami żołnierzy Armii Krajowej i innych formacji niepodległościowych oraz mieszkańców kresów wschodnich II Rzeczypospolitej w głąb ZSRR;
- pacyfikacjami ziem polskich między Wisłą a Bugiem w latach 1944-1947 przez jednostki NKWD.

Dla Ciebie to jest GŁUPIE! Wybacz ale mam ochotę wysłać Cię na przymusowe korepetycje z historii - niestety nie mam takiej możliwości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Rafale ma Pan rację. Wypowiedzi niektórych komentatorów na temat minionych wydarzeń świadczą dobitnie o ich niewiedzy historycznej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.03.2009 23:05

Pani Magdo: Źródła IPN-u są dla mnie niewiarygodne, bo zawierają jednostronne informacje, które zostały sporządzone przez SB. Słowo "głupie" zostało zaczerpnięte z jednej z wypowiedzi Lecha Wałęsy.
Panie Rafale: IPN jest skrótem od Instytutu Pociechy Narodu;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kasiu, przeczytaj wypowiedź frau.s- frau - niestety jest ona dowodem na to, że czasem niektórzy podejmują się komentowania tematów, o których nie mają pojęcia. I choć, co do formy się z Kubą nie zgadzam, miewa trochę racji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.